می 16th, 2021

افزایش نرخ مرغ در درگز

افزایش خودسرانه نرخ گوشت مرغ در درگز

در حالی نرخ گوشت مرغ در درگز از حدود ۲۵ هزار تومان به بیش از ۳۲ هزار تومان افزایش یافته که مسئولین ضمن ابراز بی اطلاعی از این قضیه، این افزایش نرخ را خودسرانه دانسته اند.

به گزارش درگزخبر؛ به نقل از درگزآنلاین؛ از صبح روز گذشته نرخ گوشت مرغ در درگز از حدود ۲۵ هزار تومان به ۳۲۵۰۰ تومان افزایش یافت که مردم ضمن ابراز گلایه و نارضایتی نسبت به این مساله، خواستار رسیدگی و پیشگیری از افزایش نرخ خودسرانه آن شدند.

در این رابطه سعید ایمانی رئیس اداره صمت درگز گفت: درحال پیگیری و بررسی هستیم که مشخص شود نرخ به صورت خودسرانه افزایش یافته یا اینکه از طریق ارگان های مربوطه افزایش قیمت صورت گرفته است.

وی افزود: افزایش نرخ گوشت مرغ معمولا از سوی جهاد کشاورزی اعلام می شود؛ اگر چنین کاری هم انجام می شود، بایستی اداره صمت در جریان موضوع قرار گیرد. به هر حال برای کسانی که نرخ خودسرانه اعمال کنند، پرونده تشکیل خواهد شد و به تعزیرات معرفی می شوند.

بدنبال خبر افزایش نرخ گوشت مرغ و اعتراض مردم، مهدی خالقی مدیر اداره جهاد کشاورزی درگز گفت: افزایش نرخ گوشت مرغ خودسرانه بوده و این نهاد هیچ نقشی در افزایش نرخ نداشته است. با توجه به اینکه جهاد کشاورزی خوراک یارانه ای به برخی از مرغداریها تحویل داده، لذا این دسته از مرغداریها اگر به صورت غیرقانونی افزایش نرخ داشته باشند، با آنها برخورد قانونی صورت خواهدگرفت.

وی تصریح کرد: با این حال تعیین نرخ مرغ زنده تا کشتارگاه با جهاد کشاورزی است و پس از آن کارگروه یا ستاد تنظیم بازار نرخ گوشت مرغ را تنظیم می کند.

مدیر اداره جهاد کشاورزی درگز خاطرنشان کرد: میزان مصرف روزانه گوشت مرغ در درگز عددی بین ۲٫۵ تا ۳ تن است درحالی که روزانه بیش از سه تن گوشت مرغ به شهرستان وارد می شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.