می 16th, 2021

حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز

راهبرد کلان انقلاب اسلامى، وحدت اسلامى است

حجت الاسلام ایروانی گفت: : انقلاب ما نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام است. به همین جهت راهبرد كلان انقلاب اسلامى، راهبرد وحدت اسلامى است و باید تا مى‌توانیم از توان جریان جهل و تأویل عصر جاهلیت ثانى کاسته و آن‌را از بین ببریم.

به گزارش درگزخبر؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز در خطبه های مجازی نماز جمعه ۲۴ اردیبهشت، به برشمردن آثار امساک از خوردن و آشامیدن پرداخت و اظهار کرد: تربیت اندیشه و صفاى قلب، تواضع در برابر خداوند و از بین رفتن سرمستى، شکستن شدت شهوات، کاهش گناهان و آمادگى براى انجام تمام عبادتها از جمله این آثار هستند.

وی افزود: اگر بخواهیم تاثیر ماه مبارک رمضان را برای خویش جاودانه کنیم، باید در مسیر ترک خود و فنای فی الله که همان تمرکز در خدا محوری و ترک خودپرستی است، حرکت کنیم. در حقیقت، مؤمن با پرهیز از محرمات در ماه رمضان، به تمرین کسب تقوا پرداخته و تنها باید در بعد از ماه رمضان، از محرمات اجتناب کند؛ این امر حاصل نمی شود مگر با کسب تقوا.

امام جمعه درگز گفت: دولت نتانیاهو برای نجات از مخمصه‌ای که در آن گرفتار شده با جلو انداختن گروهک‌های تندرو یهودی اقدامات مذبوحانه‌ای را آغاز کرده که بگویند مسجد الاقصی در حقیقت معبد کذایی آنان است و صهیونیست‌ها نسبت ‌به مسلمانان حقانیت بیشتری در این مسجد دارند اما تفکر گروهک‌های تندرو یهودی مبتنی بر جایگزینی دینی است، یعنی تخریب کامل مسجد الاقصی

حجت الاسلام ایروانی تصریح کرد: تلاش دولت صهیونیسم با این چهره مذهبی اولا با هدف جبران شکست‌ در سال‌های اخیر در برابر مقاومت بوده و در ثانی می کوشد تا  از این بن‌بست سیاسی و اجتماعی و بی‌دولتی خارج شود، همچنین نتانیاهو می خواهد با بحرانی کردن اوضاع قدس و تحریک تندروهای صهیونیست، جامعه ‌بی‌هویت کنونی را به سمت اتحاد و یکپارچگی پیش ببرد.

وی تبیین کرد: اما بر خلاف تمام این تلاشها، دو اتفاق بزرگ در حال رخ دادن است؛ مردم قدس به این نتیجه رسیده‌اند که باید به مبارزه و مقاومت مسلحانه روی بیاورند و مقاومت غزه و حماس و جهاد اسلامی در این دفاع مقدس از دوشنبه شب با موشک‌باران صهیونیست‌ها به کمک آنان آمده‌اند. این یعنی اتحاد و وحدت مقاومت فلسطین در سراسر این سرزمین مقدس.

امام جمعه درگز با اشاره به فرمایشات امام راحل (ره) اظهار کرد: انقلاب ما محدود به ایران نیست بلکه نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمدارى حضرت حجت است. بنابراین باید براى کمک به حضرت تا مى‌توانیم از توان جریان جهل و تأویل عصر جاهلیت ثانى کاسته و آن‌را از بین ببریم؛ به همین جهت راهبرد کلان انقلاب اسلامى، راهبرد وحدت اسلامى است.

حجت الاسلام ایروانی با تسلیت فاجعه اخیر در به شهادت رساندن دانش آموزان مدرسه ای در کابل، خاطرنشان کرد: پشت صحنه واقعى این جنایات سیاست شیطانى آمریکاست. آمریکایی که از سال ۸۱ تاکنون در افغانستان بوده و اکنون چاره‌اى جز خروج از این کشور ندارد. لذا براى این‌که مردم را بیشتر خسته کند با این تحرکات در حال انتقام‌جویى‌هاى کینه‌توزانه از مردم منطقه است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.