می 10th, 2021

واکسیناسیون کرونا

آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال در درگز

سلیمی گفت: طرح ملی واکسیناسیون با اولویت سالمندان بالای ۸۰ سال در درگز آغاز شده و امیدواریم بتوانیم در مراحل بعد افراد با سن پایین تر را واکسن بزنیم. ۱۴۰۰ نفر از همشهریان درگزی مشمول این طرح هستند.

حمیدرضا سلیمی مدیر شبکه بهداشت و درمان درگز در گفتگو با درگزخبر؛ از آغاز طرح ملی واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال در شهرستان درگز خبر داد و اظهار کرد: طبق اولویت بندی وزارت بهداشت، کلیه افراد بالای ۸۰ سال سن می توانند برای مصون شدن در برابر بیماری کرونا اقدام به دریافت واکسن کنند.

وی افزود: برابر آماری که وزارت بهداشت در سامانه سینا قرار داده، تعداد کل سالمندان بالای ۸۰ سال شهرستان درگز عددی در حدود ۱۴۰۰ نفر است. ما بر مبنای همین آمار اسامی افراد را به مراکز مختلف شهرستان ارسال می کنیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان درگز توضیح داد: برای جلوگیری از ازدحام جمعیت، همکاران ما مشمولین را از طریق تماس تلفنی فراخوان خواهند کرد تا افراد بتوانند در شرایط مطلوب و بدون شلوغی واکسن دریافت کنند. اگر طی روزهای آینده با فردی که سن بالای ۸۰ سال دارد تماس برقرار نشد می تواند با در دست داشتن مدارک هویتی به مراکز محل سکونت خود مراجعه کرده و واکسن دریافت کند.

سلیمی گفت: شهرستان درگز دارای ۸ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی است که در تمام این مراکز واکسن در اختیار افراد مشمول قرار می گیرد. با توجه به آمار جمعیتی و تعداد مراکز موجود، فعلا نیازی به اجرای واکسیناسیون خودرویی وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: پس از واکسیناسیون افراد بالای هشتاد سال، دستورالعمل جدید افراد بین ۷۸ تا ۸۰ سال هم ابلاغ خواهد شد که تلاش می کنیم افراد را بر اساس همین اولویت واکسینه کنیم تا انشالله در یک پویش همگانی به سنین پایین تر برسیم و کل افراد جامعه واکسن دریافت کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.