می 7th, 2021

روز قدس اسم رمز انقلاب جهانی علیه استکبار جهانی است

حجت الاسلام ایروانی گفت: روز قدس رمز انقلاب جهانی علیه صهیونیزم و استکبار جهانی و نماد یك مبارزه مستمر و فراگیر در همه عرصه‌ها و اعصار است.

به گزارش درگزخبر؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز در خطبه های مجازی نمازجمعه ۱۷ اردیبهشت، عید فطر را عید شباهت و معیت با امام زمان (عج) دانست و اظهار کرد: در عید فطر، به هر مرتبه از انسانیت نائل شده باشیم، به همان مرتبه به حضرت شبیه و نزدیک شده‌ایم و برای ایشان دلتنگ‌تر و بی‌قرارتر می‌شویم. حقیقت عیدی در روز عید فطر، بی‌قراری بیشتر برای حضرت است.

وی در ادامه با گرامیداشت روز جهانی قدس، ابراز کرد: در نگاه امام راحل عظیم‌الشان روز قدس مسأله‌ای فراتر از یک موضوع مختص به فلسطین است، قدس یک آرمان اسلامی و انسانی بوده و آزادی آن یک وظیفه انسانی و اسلامی است.

امام جمعه درگز تاکید کرد: روز قدس روز مقابله مستضعفین با مستکبرین بوده و کلید قیام جهانی علیه استکبار است؛ این روز اسم رمز انقلاب جهانی علیه صهیونیزم و نماد یک مبارزه مستمر و فراگیر در همه عرصه‌ها و اعصار است که امام خمینی (ره) در ۴۲سال قبل به این موضوع مهم اشاره فرمودند. همچنین مقام معظم رهبری که مبدع نظریه محو رژیم صهیونیستی هستند نیز مسأله فلسطین را موضوعی جهانی می دانند.

حجت الاسلام ایروانی شرایط کنونی فلسطین را شرایط خاصی دانست و تصریح کرد: رژیم صهیونیستی و خصوصا رییس دولت احمق آن که سگ ‌هار استکبار جهانی است، با توجه به شرایط سخت سیاسی و اقتصادی، در وضعیتی بغرنج به سرمی برد و برای انحراف افکار عمومی در صدد حادثه‌ سازی‌های مصنوعی در داخل سرزمین‌های اشغالی به جهت نجات از سقوط است.

وی افزود: این در حالی است که این رژیم غاصب با سقوط ترامپ شرایط سخت‌تری را پیدا کرده، هم از حمایت‌های داخلی کم بهره شده و هم به‌ خاطر وضعیت ناپایدار هم ‌پیمانانی مانند بن سلمان دچار حیرانی در اتخاذ سیاست‌ها است. در این شرایط از این رژیم خبیث تحرکات دیوانه‌ وار دور از انتظار نیست.

امام جمعه درگز تاکید کرد: مشارکت محمود عباس، رژیم صهیونیستی، آمریکا و ارتجاع عرب در کلید زدن مسأله‌ی تعویق انتخابات فلسطین به جهت واهمه از تظاهرات دو هفته قبل ۷۰ هزار نفر از مردم فلسطین و کرانه رود اردن در قدس شریف است. آنها از پیروی مقاومت اسلامی در انتخابات به شدت ترس دارند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.