ژانویه 14th, 2016

پوتین و اوباما خواستار کاستن از تنش‌ها در روابط تهران و ریاض شدند

روسای جمهور روسیه و آمریکا در تماس تلفنی خواستار کاستن از تنش‌ها در روابط ایران و عربستان، بعد از اقدام ریاض در اعدام روحانی برجسته شیعه شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین روز چهارشنبه گفت ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه و باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا در این روز درباره تنش‌زدایی از روابط تهران و ریاض گفت‌گو کرده‌اند.

مطابق گزارش اسپوتنیک، در این تماس تلفنی که توسط طرف آمریکایی انجام شده رهبران دو کشور بر کاستن از تنش‌ها در روابط تهران و ریاض تأکید کرده‌اند.

عربستان هفته گذشته از اعدام شیخ نمر و 46 تن دیگر خبر داد؛ اعدام این روحانی واکنش‌ و اعتراض شدید مردم و سیاست‌مداران ایران و چندین کشور دیگر را در پی داشت.

 مردم ایران در اعتراض به اعدام این روحانی در مقابل سفارت عربستان سعودی در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد تجمع اعتراضی برپا کردند، اما عده‌ای از افراد خودسر اقدام به پرتاب سنگ و کوکتل مولوتف به سمت این ساختمان‌‌ها کردند.

پس از آن بود که عربستان و برخی از هم‌پیمانانش در ادامه اقدامات خصمانه خود، روابط خود را با ایران قطع کرده و یا به سطح کاردار کاهش دادند.

انتهای پیام/


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.