می 3rd, 2021

دستگیری دامداران متخلف در درگز

هشت دامدار متخلف هنگام چرای دامهایشان در پارک ملی تندوره دستگیر شدند

غلام زاده سراب گفت: مامورین یگان حفاظت پارک ملی تندوره در طول یک هفته در حین گشت شبانه و روزانه موفق شدند هشت نفر متخلف را که اقدام به گسیل دام در پارک ملی تندوره کرده بودند دستگیر کنند.

به گزارش درگزخبر؛ به نقل از روابط عمومی اداره محیط زیست درگز، موسی غلام زاده سراب رئیس اداره محیط زیست درگز گفت: مامورین یگان حفاظت پارک ملی تندوره در طول یک هفته در حین گشت شبانه و روزانه موفق شدند هشت نفر متخلف را که اقدام به گسیل دام در پارک ملی تندوره کرده بودند دستگیر کنند.

وی افزود: همکاران ما در برخورد با دامداران متخلف، ضمن تشکیل ۵ پرونده تخلف جهت معرفی به مراجع قضایی، قریب به ۲۵۰۰ راس دام سبک را که شبانه اقدام به تعلیف غیرمجاز از پارک ملی تندوره می کردند از منطقه خارج کردند.

رئیس اداره محیط زیست درگز گفت: تعلیف احشام و قطع اشجار و بوته کنی و تخریب محیط زیست و هر عملی که موجب از بین رفتن رستنی ها و تغییر اکوسیستم باشد در پارک ملی ممنوع بوده و متخلف به استناد بند ج ماده ۱۲ قانون شکار و صید  به مجازات مقرر در قانون به مجازات حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از سی میلیون ریال تا پنجاه میلیون ریال محکوم میشود.

غلام زاده سراب در ادامه از تمامی دامداران خواست که نسبت به رعایت قوانین زیست محیطی پایبند بوده و از گسیل دام در پارک ملی خودداری نمایند. در صورت مشاهده با دامداران متخلف در راستای جلوگیری از تخریب اکوسیستم، جلوگیری از انتشار بیماری های واگیردار تب برفکی و PPR و سایر بیماری ها از دام اهلی به وحوش به دلیل تداخل زیستگاهی  برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.