می 3rd, 2021

عوائد مرزنشینان روستاهای مرزی درگز

۷هزار خانوار مرزنشین درگزی مشمول دریافت عوائد مرزنشینان هستند

فراهی گفت: بر اساس مصوبه هیئت وزیران، روستاهای مرزی تا شعاع 20 کیلومتری مرز، به صورت دوره ای مبالغی را دریافت خواهند کرد. در شهرستان درگز آمار ۷هزار خانوار مرزنشین برای دریافت عوائد مرزنشینان به استان اعلام شده است.

علی فراهی فرماندار درگز در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ از واریز عوائد حاصل از فروش سوخت به مرزنشینان درگزی خبر داد و اظهار کرد: بر اساس مصوبه هیئت وزیران، روستاهای مرزی تا شعاع ۲۰ کیلومتری مرز، به صورت دوره ای مبالغی را دریافت خواهند کرد که این موضوع شامل روستاهای شهرستان درگز هم می شود.

وی افزود: در شهرستان درگز آمار ۷هزار خانوار شعاع ۲۰ کیلومتری مرز به استان اعلام شده که طبق آخرین گزارش ها تاکنون بیش از ۲هزار خانوار موفق به دریافت عوائد خود شده اند.

فرماندار درگز توضیح داد: سرپرستان خانوار برای دریافت عوائد مرزنشینی باید به بخشداری یا دفاتر پیشخوان مراجعه کرده و مشخصات خود را در سامانه ثبت کنند تا مورد تایید بخشداری قرار بگیرد. تا زمانی که این کار از سوی سرپرستان خانوار انجام نشود، هیچ مبلغی را دریافت نخواهند کرد.

فراهی گفت: برای خانوارهایی که تحت پوشش این طرح قرار می گیرند پیامک ارسال شده است؛ همچنین به بخشداران تاکید کرده ایم که ضمن اطلاع رسانی به مردم، پروسه ثبت نام و تایید افراد را به سرعت انجام دهند تا این عواید زودتر جذب شود. در مرحله دوم، به حساب سرپرستان خانوارهایی که ثبت نام کرده بودند مبلغی در حدود یک میلیون و هشتصد هزار تومان واریز شده است.

وی خاطرنشان کرد: این طرح فقط مخصوص روستاهای مرزی بوده و شامل شهرهایی همچون لطف آباد که در محدوده ۲۰ کیلومتری مرز قرار دارند، نمی شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.