آوریل 10th, 2021

حمیدرضا سلیمی مدیر شبکه بهداشت و درمان درگز

افزایش نگران کننده آمار مبتلایان کرونا در درگز

سلیمی گفت: : از ابتدای سال 1400 تاکنون تعداد بیماران کرونا مثبت شهرستان حداقل 200 نفر بوده و بستری های ناشی از کرونا دو رقمی شده که این آمار نگران کننده است.

حمیدرضا سلیمی مدیر شبکه بهداشت و درمان درگز در گفتگو با درگزخبر؛ ضمن اعلام شرایط نارنجی درگز از لحاظ شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: نتیجه افزایش تردد ها و برگزاری محافل و میهمانی های فراوان در ایام نوروز این شد که امروز بخش کرونا و ICU کرونای بیمارستان درگز فعال شد و شاهد هستیم تعداد بیماران کرونا مثبت درگز رو به افزایش گذاشته است.

وی افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون تعداد بیماران کرونا مثبت شهرستان حداقل ۲۰۰ نفر بوده و بستری های ناشی از کرونا دو رقمی شده که این آمار نگران کننده است. اگر با همین وضعیت پیش برویم روند مبتلایان و به تبع آن مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا بیشتر خواهد شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان درگز با اعلام موارد تعطیلی و کاهش میزان فعالیت در شهرهای وضعیت نارنجی تبیین کرد: در حال حاضر کرونای انگلیسی در تمام شهرستانها از جمله درگز شیوع پیدا کرده و باید بحث تعطیلی مشاغل گروه ۳ و ۴ را حداقل به مدت ۲ هفته با جدیت پیگیری کرده تا بتوانیم وضعیت شهرستان را تثبیت کنیم.

سلیمی خاطرنشان کرد: از عموم مردم به ویژه سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه ای تقاضا داریم ضمن رعایت نکات بهداشتی، جز در موارد ضروری از منزل خارج نشوند چرا که اگر این روند ادامه پیدا کرده و وضعیت شهرستان قرمز شود، بسیاری از مشاغل و صنوف کسب و کار خود را از دست خواهند داد و مشکلات زیادی برای مردم به وجود خواهد آمد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.