ژانویه 14th, 2016

انتخابات جلوه ی همدلی و همزبانی، ملت و دولت است

فرماندار درگز گفت: یکی از تاثیرات موثر حضور پر شور مردم در انتخابات، افزایش اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه های بین المللی است.

به گزارش درگزخبر، مرتضی حمیدی فرماندار شهرستان درگز در جمع خبرنگاران در خصوص انتخابات 7 اسفند اظهار کرد: یکی از اولویت های دولت و وزارت کشور در سال 94 موضوع انتخابات است؛ چراکه انتخابات 7 اسفند اولین دوره ای است که انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی به صورت همزمان برگزار خواهد شد.

وی افزود: انتخابات جلوه ی همدلی و همزبانی بین ملت و دولت است و نشان دهنده انسجام کشور است.

فرماندار درگز بر حساسیت انتخابات آینده تاکید کرد و گفت: با توجه به شرایط ویژه کشور در عرصه های بین المللی نظیر مسئله برجام و فعالیت گروههای تکفیری در منطقه و در بعد داخلی به دلیل حضور پر رنگ جریان های سیاسی نسبت به دوره های گذشته، حساسیت انتخابات آینده بسیار بالاست.

وی ادامه داد: یکی از تاثیرات موثر حضور پر شور مردم در انتخابات، افزایش اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه های بین المللی است.

این مقام مسئول ضمن اشاره به گزارش وزیر کشور در خصوص ثبت نام حدود 40 نفری برای هر یک از کرسی های مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در شهرستان درگز برای نشستن بر تنها صندلی نمایندگی مجلس شورای اسلامی حدود 29 نفر تایید صلاحیت شده اند.

وی افزود: از 29 کاندیدای این دوره مجلس شورای اسلامی 26 نفر را مردان و 3 نفر را بانوان تشکیل می دهند؛ که اسامی این افراد پس از بررسی در هیأت اجرایی و تأیید هیأت نظارت شهرستان برای بررسی بیشتر به استانداری خراسان رضوی ارجاع شدند.

حمیدی با اشاره به همزمانی انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی اذعان کرد: مسئله انتخابات مجلس خبرگان به دلیل وظیفه سنگین این مجلس از اهمیت بیشتری برخودار است و نباید در حاشیه انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: همه مسئولین و به ویژه خبرنگاران مردم را برای مشارکت در این انتخابات دعوت کنند و از به حاشیه رفتن آن جلوگیری نمایند.

این مقام مسئول در پاسخ سئوال یکی از خبرنگاران در خصوص تبلیغات پیش از موعد بعضی از کاندیداها عنوان کرد: فعالیتهای کنونی کاندیداهای شهرستان درگز همانند کل کشور به صورت جلسات خانگی برگزار می شود و عنوان تبلیغات تلقی نمی شود.

وی افزود: منظور از تبلیغات انتخاباتی شامل تبلیغات علنی، آشکار و محیطی است که در صورت مشاهده چنین فعالیتهایی موضوع توسط کمیته رسیدگی به تخلفات انتخاباتی به شدت رسیدگی خواهد شد.

فرماندار درگز ضمن دعوت مردم درگز در انتخابات آینده اذعان کرد: تعداد واجدین شرایط رای دادن در شهرستان درگز حدود 52هزار نفر می باشد که نسبت آقایان و بانوان با هم برابر است.

وی تصریح کرد: با توجه به سابقه درخشان مردم شهرستان درگز در حضور به پای صندوق های رای، امیدواریم شاهد حضور حداکثری مردم در این انتخابات مهم و حیاتی باشیم.

انتهای پیام/

  • DSCN9413
  • DSCN9414


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.