نوامبر 15th, 2020

طرح مسجد سنگر سلامت

آغاز طرح «مسجد سنگر سلامت» در درگز

زیدانلو گفت: طرح مسجد سنگر سلامت با هدف کاهش خطرات و آمار مبتلایان به کرونا و با استفاده از ظرفیت خیرین و گروه‌های جهادی در درگز آغاز به کار کرد.

رسول زیدانلو، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج درگز در گفتگو با درگزخبر؛ از آغاز فعالیت بسیج درگز برای کنترل ویروس کرونا تحت عنوان طرح مسجد سنگر سلامت خبر داد و اظهار داشت: با شیوع موج سوم کرونا و ابتلای بسیاری از هموطنان عزیز و به تبع آن افزایش تلفات جانی ناشی از آن، پس از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ورود بسیج به این عرصه، تفاهم نامه ای بین سازمان بسیج با وزارت بهداشت برای کمک به کادر پزشکی امضا شد.

وی عنوان کرد: در طرح مسجد سنگر سلامت که مزین به نام شهید سلیمانی شده است؛ پایگاه های مقاومت بسیج به عنوان پایگاه سلامت محلی، وظیفه شناسایی افراد مشکوک به کرونا را بر عهده گرفته و آنها را به مراکز تخصصی تحت نظارت شبکه بهداشت ارجاع می دهند؛ اگر آزمایشات کرونا مثبت بود و یا پزشک لزوم قرنطینه را تایید کنند؛ افراد با نظارت پایگاه محلی سلامت که همان پایگاه بسیج است در قرنطینه قرار می‌گیرند.

فرمانده سپاه درگز گفت: در این میان کسانی هستند که برای تامین مخارج زندگی خود مجبور هستند قرنطینه را شکسته و به خارج از منزل بروند؛ لذا یکی از وظایف پایگاه های مقاومت برای جلوگیری از این کار که باعث شیوع هر چه بیشتر کرونا می شود؛ قرار دادن بسته های معیشتی در اختیار افراد نیازمند است که حداقل در ایام قرنطینه دغدغه معیشت خود را نداشته باشند.

زیدانلو توضیح داد: از خدمات دیگر بسیج، اعزام تیم های پرستاری به منزل افراد بیمار برای ارائه خدماتی همچون تزریقات، سرم و … است؛  برای این کار تیم های پرستاری جهادی شکل گرفته و آماده ارائه خدمات هستند تا در مواقع نیاز به منزل افراد اعزام شوند؛ با این کار حضور افراد بیمار در سطح شهر به شدت کاهش یافته و بیماری تا حد زیادی کنترل خواهد شد.

وی تاکید کرد: نکته حائز اهمیت در این قضیه، پای کار آمدن و اعتماد کردن مردم به خادمین خود در مجموعه بسیج و بهداشت است؛ شماره تلفن هایی هم در اختیار مردم قرار شده که می توانند با مشاهده اولین علائم، وضعیت خود را اطلاع دهند تا بلافاصله مورد پیگیری قرار گرفته و پشتیبانی های بعدی انجام شود.

فرمانده سپاه درگز افزود: در این طرح، طبق هماهنگی هایی که با شبکه بهداشت شهرستان شده، در بحث مداوا و درمان بیماران کرونایی، هم از داروهای طب سنتی و هم از داروهای طب نوین بهره خواهیم برد.

زیدانلو گفت: به موازات طرح مسجد سنگر سلامت، تیم های ارشاد ستاد امر به معروف با همکاری معاونت اجتماعی ناحیه در سطح شهرستان حضور خواهند داشت تا کسانی را که با عدم رعایت نکات بهداشتی، سلامت روانی و جسمی مردم را به مخاطره می اندازند، ارشاد و انذار کنند.

وی ابراز کرد: از آنجایی که بخشی از مردم به خاطر تهیه ماسک با مشکلات اقتصادی مواجه هستند، یکی از اقداماتی که انجام شده در روزهای آینده توزیع ماسک یارانه ای سه لایه بین مردم است؛ این ماسک ها که کیفیت بسیار خوبی دارند با ۵۰ درصد تخفیف نسبت به قیمت بازار به همشهریان عرضه خواهند شد.

فرمانده سپاه درگز در پایان ضمن تشکر از خیرین، ائمه جماعت، هیئت امنای مساجد و تمام کسانی که به صورت جهادی و بسیجی وار در اجرای این طرح داوطلب شده اند خاطرنشان کرد: امیدواریم با استمرار حمایت های خیرین در بحث تهیه اقلام معیشتی و کمک و همیاری مردم عزیز بتوانیم از این مسیر سخت و دشوار کرونا به سلامت عبور کنیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.