نوامبر 6th, 2020

تعطیلی اصناف درگز

یک بام و دو هوای مسئولین درگز برای تعطیلی اصناف

یک بام و دو هوای مسئولین درگز در قضیه اعمال محدودیت‌های کرونایی، صدای اعتراض اصناف و بازاریان درگز را درآورده و آن‌ها را برای ادامه فعالیت‌شان با مشکلاتی مواجه کرده است.

به گزارش درگزخبر؛ همزمان با قرار گرفتن نام شهرستان درگز در لیست شهرهای وضعیت سیاه کرونایی، از سوی ستاد ملی مقابله با کرونای کشور، یک سری محدودیت ها برای برخی مشاغل در نظر گرفته شد.

محدودیت هایی که در طول دو هفته گذشته یا زمان آن تمدید می شد و یا برخی مشاغل، پیش از سر رسیدن زمان مقرر، فعالیت خود را از سر می گرفتند؛ یک بام و دو هوای مسئولین در این قضیه، صدای اعتراض اصناف و بازاریان درگز درآورده و آنها را برای ادامه فعالیت با مشکلاتی مواجه کرده است.

حمیدرضا سلیمی، مدیر شبکه بهداشت و درمان درگز ضمن اظهار بی اطلاعی از بازگشایی نوبه ای برخی از اصناف در شهرستان گفت: متاسفانه علی رغم اینکه شبکه بهداشت و درمان دبیر ستاد شهرستانی مقابله با کروناست هیچگونه اطلاع رسانی و هماهنگی با ما برای بازگشایی برخی مشاغل گروه ۲ نشده است.

وی افزود: ما هم از مساله تعطیلی اصناف ناراحتیم اما با توجه به اینکه شهر ما در وضعیت سیاه قرار گرفته چاره ای جز این کار نداریم؛ طبق مصوبه ستاد ملی کرونا مشاغل گروه ۲ و ۳ و ۴ باید یک هفته دیگر هم تعطیل باشند؛ عدم هماهنگی بین ارگانها باعث ایجاد دوگانگی می شود.

عباس خلیلی رئیس اتاق اصناف درگز در گفتگو با خبرنگار ما تشریح کرد: از روزهای گذشته اصنافی همچون پارچه، پوشاک، لوازم التحریر، خرازی و …  فعالیت مجدد خود را با اجازه و دستور معاون فرماندار آغاز کرده اند و اتحادیه اصناف هیچگونه دخالتی در این قضیه نداشته است.

وی ضمن اظهار تاسف از برخی سیاست های غلط دولت در خصوص تعطیلی اصناف گفت: دولت در این شرایط کرونایی هیچ کمکی به قشر کاسب نکرده و فقط به محض وخیم شدن شرایط، فشار بر روی تعطیلی ها می آورد؛ باید به مردم حق بدهیم چرا که وضعیت به گونه ای است که برخی از صاحبان مشاغل، با این تعطیلی های گسترده و هزینه های سنگین زندگی، دیگر قادر به تامین معیشت خود نیستند.

رئیس اتاق اصناف درگز تاکید کرد: اگر دولت برای مردم عادی که بدون رعایت شیوه نامه های بهداشتی در سطح شهر تردد می کنند تدبیری اندیشه کند، اصلا نیازی به این تعطیلی ها نیست؛ اصناف که نباید جور بی توجهی مردمی که در رعایت بهداشت کوتاهی می کنند را بکشند.

علی فراهی فرماندار درگز به خبرنگار ما گفت: اخیرا لیستی از ستاد استانی به دست ما رسیده که دقیقا ترکیب اصناف گروه ۲ و ۳ و ۴ را با ریز جزئیات اعلام کرده است؛ برای ما هم رعایت آنچه که در مصوبه استانی قید شده ملاک است، نه چیزی بیشتر از آن می خواهیم و نه چیزی کمتر.

وی تاکید کرد: برابر لیستی که روز گذشته در پیوست نامه ای به دست ما رسیده، تعطیلی اصناف یک هفته دیگر هم تمدید شده و گروههای ۲ و ۳ و ۴ موظف هستند طبق همین دستورالعمل اقدام کنند.

طبق مصوبه ۵ آبان ستاد ملی مبارزه با کرونا، تعطیلی ۲هفته ای اصناف عملا باید در روز ۱۹ آبان به پایان برسد اما به گفته مسئولین درگز اصناف این شهرستان باید یک هفته دیگر هم تعطیل بمانند؛ آیا صرف این تعطیلی ها مشکلی را حل می کند یا باید به فکر راه چاره دیگری بود تا کسی در این قضیه متضرر نشود؟؟

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.