سپتامبر 27th, 2020

درگز در حال حرکت به سمت وضعیت قرمز شیوع کرونا

سلیمی گفت: از ده روز گذشته تاکنون شیب مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا در درگز افزایش یافته به نحوی که وضعیت درگز رو به قرمز شدن است؛ اگر وضعیت به همین صورت ادامه پیدا کند مجبوریم محدودیت های سال گذشته را اعمال کنیم.

حمیدرضا سلیمی در گفتگو با خبرنگار درگزخبر؛ ضمن ابراز نگرانی از وضعیت رو به افزایش مبتلایان به کرونا در شهرستان درگز اظهار کرد: متاسفانه از ده روز گذشته و به دلیل عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی توسط برخی از مردم، شیب مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا در درگز افزایش یافته به نحوی که وضعیت درگز رو به قرمز شدن است.

وی افزود: در حال حاضر نیمی از ظرفیت بخش ویژه کرونایی های بیمارستان درگز پر شده و از نوزاد ۳ روزه تا پیرمرد ۸۰ ساله در حال دست و پنجه نرم کردن با این بیماری هستند؛ از ده روز گذشته تاکنون بیش از ۵۰ نمونه تست مثبت کرونا و بالغ بر ۳۵ خانواده داشتیم که قرنطینه خانگی شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان درگز گفت: با توجه به فرارسیدن فصل سرما، اگر فردی ناقل بدون علامت بوده و مسائل بهداشتی را رعایت نکند می تواند به راحتی بیش از ۴۰۰ نفر را آلوده کند؛ از مردم خواهشمندیم با توجه به کمبود نیرو و امکانات، حداقل ماسک گذاری را به عنوان یک فرهنگ بپذیرند.

سلیمی با اشاره به گرفتار شدن کادر درمان شهرستان به بیماری کرونا تصریح کرد: از زمان شیوع موج دوم کرونا، بالغ بر ۴۰ نفر از پرسنل شبکه بهداشت درگیر این مساله شده و هم اکنون برخی از آنها در بخش ICU بستری هستند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر وضعیت شیوع کرونا در مدارس تشریح کرد: اگرچه دستورالعملهای ستاد ملی کرونا به آموزش و پرورش ابلاغ شده اما متاسفانه گزارشاتی مبنی بر عدم رعایت شیوه نامه ها داشته ایم؛ از طرفی با توجه به سن کم دانش آموزان مقاطع ابتدایی نمی توان آنها را مجبور به رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی کرد که لازم است خانواده ها در این قضیه ورود جدی داشته باشند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان درگز ادامه دارد: تاثیر کرونا در مدارس از ۱۰ روز آینده مشخص خواهد شد؛ اگر خدای نکرده روند ابتلا رو به افزایش باشد قطعا در خصوص تعطیلی مدارس تصمیم گیری های جدی انجام خواهد شد.

سلیمی ضمن گلایه از برخی اصناف شهرستان به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی تصریح کرد: متاسفانه علی رغم آموزشها و تذکرات فراوان پرسنل شبکه بهداشت، عده ای هنوز هم این بیماری را جدی نگرفته و می گویند کرونا وجود ندارد؛ اگر وضعیت به همین صورت پیش برود مجبور می شویم همانند سال گذشته برای زمان فعالیت اصناف، محدودیت های زمانی قائل شویم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.