ژانویه 12th, 2016

همه واکنش ها به برخورد مشترک دو استاندار «انحرافی» و «اعتدالی» درباره شهدا + تصاویر

این بود آغازی بر موج دعوت نهادها و شخصیت های مختلف و متعدد از مردم، تا این که بالاخره استانداری فارس هم از فرمانداران سراسر استان خواست تا در مراسم استقبال از شهدا کمک کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شیرازه، از حواشی خبرساز تدفین شهدا در میدان امیرچخماق یزد و مخالفت های استاندار اصلاح طلب دارالعباده چند ماهی بیشتر نگذشته است. موضوعتشییع شهدای غواص در تهران و سایر مناطق کشور نیز مقطعی دیگر از تاریخ بود که رسانه های حامی دولت و توپ خانه های زنجیره ای سعی کردند آن را به فعالیت های سیاسی متصف کنند. همه این ها در حافظه تاریخی مردم بود تا این که دیروز و بعد از نخستین لحظات پس از انتشار مخالفت سید محمدعلی افشانی استاندار فارس با برگزاری مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای گمنام در استان، که اولین بار سایت رجانیوز آن را منتشر کرد؛ موج رسانه ای جدی به خصوص در شبکه های اجتماعی توسط مردم سراسر کشور به ویژه استان فارس شکل گرفت. «پویش مردمی استقبال از شهدای گمنام» در تلگرام به آدرس:telegram.me/puyeshshohadayefars یکی از ده ها اتفاقی بود که بصورت خودجوش به وجود آمد.

پس از این ماجرا و رسانه ای شدن پاسخ سردار سید میرفیصل باقرزاده به استاندار فارس که در یک خط نوشته بود: «سلام بنده را به آقای استاندار فارس جناب آقای افشانی برسانید و بگوئید: برای این نوع نگاهی که دارند متاسفم!» سردار غیب پرور فرمانده سپاه فجر فارس در اقدامی قابل تامل دستور بایگانی نامه را برای قضاوت آیندگان داده بود. غیب پرور در بیانیه ای مشترک با آیت الله اسدالله ایمانی امام جمعه شیراز، از مردم فارس برای شرکت در مراسم استقبال از 100 شهید گمنام دعوت به عمل آورد.

 

این بود آغازی بر موج دعوت نهادها و شخصیت های مختلف و متعدد از مردم، تا این که بالاخره استانداری فارس هم از فرمانداران سراسر استان خواست تا در مراسم استقبال از شهدا کمک کنند.

افشانی «غیرفارسی» که هیچ گاه در طول شش ماه مسئولیت در استان، خبری از سرکشی او از خانواده شهدا و ایثارگران رسانه ای نشد، به دو دلیل عجیب خواسته بود تشییع شهدا به زمانی بعد از انتخابات موکول شود:
اول این که شهدای گمنام غیر فارسی هستند! و ممکن است مردم استقبال خوبی از آنان نکنند و دوم این که نگرانی بهره برداری سیاسی و انتخاباتی از تشییع شهدا وجود دارد. این در حالی است که نظرسنجی پایگاه تحلیلی – خبری شیرازه بیانگر این است که نظر بیشتر مردم خطا بودن رفتار استاندار در این موضوع را نشان می دهد. خطایی فاحش که بسیاری از تحلیلگران آن را اشتباه محاسباتی افشانی خوانده و آن را ناشی از مشاوره های غلط و فشارهای از مرکز می دانند.

تقدیم 15 هزار شهید به انقلاب اسلامی از استان فارس و دهها شهید مدافع حرم در جبهه مقاومت از سراسر استان معنایی روشن و شفاف دارد.

این رفتار استاندار دولت روحانی، یادآور خاطرات مخالفت ها و کارشکنی های روح الله احمدزاده استاندار اسبق فارس در برگزاری کنگره عظیم شهدای استان در سال 90 است. مدیریت غلط احمدزاده که بسیاری وی را منتسب به جریان انحرافی موجود در دولت احمدی نژاد می دانستند در آن سال ها حواشی زیادی به همراه داشت.

عکس نوشته هایی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده در ادامه می بینید:

مطالب مرتبط

 


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.