جولای 24th, 2020

حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز

حضور آمریکا در هر کشوری منشا فساد و خرابی و ویرانی است

حجت الاسلام ایروانی گفت: آمریکا دشمن عراق و به دنبال تشکیل دولتی ضعیف در کشورهای منطقه است؛ حضور آمریکا در هر کشوری منشا فساد و خرابی و ویرانی است.

به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه ۳ مرداد، ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تقوا بهترین عامل برای سعادت انسان در دنیا و آخرت است.

وی در ادامه با اشاره به فضیلت های بسیار زیاد ماه ذی الحجه عنوان کرد: در میان روزهای سال هیچ ایامی به اندازه دهه اول ذی الحجه نزد خداوند متعال فضیلت ندارد؛ در شب و روز عرفه که قله این دهه است، دعاها مستجاب و توبه مقبول است؛ همچنین احیای شب عرفه ثواب ۱۷۰ سال عبادت دارد.

امام جمعه درگز ضمن تسلیت پیشاپیش شهادت امام باقر (ع)، به برشمردن ویژگیهای امامت آن حضرت پرداخت و تبیین کرد: امام باقر (ع) در دوران حکومت بنی امیه و بنی مروان، با پیگیری سه راهکار معرفی اسلام ناب محمدی (ص)، کنار زدن نقاب تزویر از چهره طاغوت و بصیرت افزایی شیعیان توانستد مکتب اهل بیت را توسعه داده و برای تشکیل دانشگاه عظیم امام صادق (ع) زمینه سازی کنند.

حجت الاسلام ایروانی برکات تشکیل نمازجمعه از ابتدای انقلاب تا کنون را بی نظیر دانست و گفت: در روایات ما نماز جمعه به عنوان حج فقرا معرفی شده و فضیلت حج عمره و کفاره گناهان را دارد؛ به لحاظ سیاسی هم موثر ترین ابزار در ارتباط با بصیرت افزایی در کشور ما نماز جمعه است؛ نماز جمعه زبان گویای مردم در مطالبه گری از مسئولین است.

وی در بخش های دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با نخست وزیر عراق تشریح کرد: ایران خواهان عراق آزاد و مستقل با حفظ تمامیت ارضی و وحدت داخلی است؛ در مقابل آمریکا دشمن اوست و به دنبال دولتی ضعیف در کشورهای منطقه است؛ حضور آمریکا در هر کشوری منشا فساد و خرابی و ویرانی است.

خطیب جمعه درگز شهادت سپهبد سلیمانی را یکی از نتیجه های حضور آمریکا در عراق دانست و تصریح کرد: به فرموه رهبر معظم انقلاب، ما این موضوع را هرگز فراموش نمی کنیم و قطعا ضربه متقابل را به آمریکاییها خواهیم زد.

حجت الاسلام ایروانی خاطرنشان کرد: آمریکاییها به دنبال ایجاد هرج و مرج در کشورهای منطقه هستند تا از این طریق بتوانند به اهداف خود دست پیدا کنند اما عقل و دین و تجربه اقتضا می کند روابط ایران و عراق با وجود تمام مخالفتهای آمریکا ادامه پیدا کند؛ اگر دولت عراق با پشتوانه مردم و مرجعیت کار خود را انجام دهد حتما به موفقیت دست پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.