جولای 20th, 2020

کلنگ زنی پروژه بند خاکی ارتیان

شروع پروژه بند خاکی ارتیان با اعتبار ۴۰ میلیاردی

واعظ طبسی گفت: پروژه بند خاکی ارتیان درگز، با هدف کنترل سیلاب، افزایش نفوذپذیری، افزایش پوشش گیاهی منطقه و ... با اعتبار بیش از 40 میلیارد ریال آغاز شد و امیدواریم تا هفته دولت بتوانیم آن را به مردم شریف شهرستان تحویل دهیم.

ولی اله واعظ طبسی، بخشدار مرکزی درگز در گفتگو با درگزخبر؛ از شروع پروژه بند خاکی روستای ارتیان درگز خبرداد و گفت: کلنگ بند خاکی ارتیان که طرح مطالعاتی آن در سال گذشته و با هزینه کرد مبلغی در حدود ۱۰ میلیون تومان از محل مشارکت های مردمی آغاز شد، با حضور مسئولین شهرستان و اهالی روستا بر زمین خورد.

بخشدار مرکزی درگز عنوان کرد: اعتبار مورد نیاز این طرح ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است که از محل صندوق ذخیره ملی و با مجوز مقام معظم رهبری تامین شده است؛ امیدواریم این پروژه تا هفته دولت افتتاح شده و مردم بتوانند از منافع آن بهره ببرند.

واعظ طبسی تبیین کرد: طرحهای آبخیزداری فواید متفاوتی دارند که از جمله آنها میتوان به جلوگیری از هدررفت آبهای سطحی، افزایش نفوذپذیری، جلوگیری از فرسایش خاک، کاهش خسارات سیل، افزایش پوشش گیاهی منطقه و … اشاره کرد.

وی با ابراز رضایت از مشارکت بسیار خوب مردم روستاهای بخش مرکزی درگز تاکید کرد: یکی از مولفههای مهم در پیشبرد امورات، علی الخصوص در شرایط فعلی کشور، مشارکت مردمی است که خوشبختانه مردم ما ثابت کردند همیشه از دولت جلوتر هستند.

بخشدار مرکزی درگز خاطرنشان کرد: از همینجا اعلام می کنیم مردم عزیز روستاها در هر موردی که نیاز آن را احساس می کنند اگر پای کار بیایند و مشارکت داشته باشند، دستگاه اجرایی هم کمک کار آنها خواهد شد و با پای کار آوردن ادارات و نهادهای ذی‌ربط، انشالله مشکلات را حل خواهیم کرد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.