جولای 17th, 2020

استکبار جهانی باید منتظر رسیدن روزهای بسیار سختی برای خود باشد

حجت الاسلام ایروانی گفت: آتشی که آمریکا و رژیم صهیونیستی سالهاست در منطقه افروخته اند روزی دامان خود آنها را می گیرد؛ استکبار جهانی باید منتظر رسیدن روزهای بسیار سختی برای خود باشد.

به گزارش درگزخبر؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه ۲۷ تیر، ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تقوا بهترین سرمایه انسان در زندگی دنیا و آخرت است.

وی در ادامه با اشاره به فضیلت های بسیار زیاد روز دحوالارض تبیین کرد: نماز و استغفار در این روز بسیار تاکید شده و ثواب روزه گرفتن در روز دحوالارض طبق روایات برابر هفتاد سال روزه داری است؛ در برخی روایات این روز به عنوان روز ظهور حضرت مهدی (عج) نامیده شده است.

امام جمعه درگز در بخش های دیگری از سخنان خود گفت: همانگونه که در گذشته بیان شد هر چیزی زینتی دارد که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد؛ زینت اصل و نسب و علم و تخصص، تواضع نسبت به کسانی است که به عنوان مخاطب، با آنها مواجه هستیم.

حجت الاسلام ایروانی با اشاره به فرارسیدن سالروز ازدواج حضرت علی و حضرت فاطمه (س)، مشکل عمده فرهنگی و اجتماعی جامعه را تاخیر در ازدواج ها دانست و تصریح کرد: رسم و رسومات غلطی که برای برگزاری مراسمات عقد و ازدواج وجود دارد باعث گره افتادن در کار جوانها، بالا رفتن سن ازدواج و به تبع آن مشکلات بسیار زیاد فرهنگی و اجتماعی شده؛ در زمینه ازدواج باید برگردیم به سنت قرآن و اهل بیت علیهم السلام.

وی تشریح کرد: خرابکاری آمریکا و رژیم صهیونیستی در مراکز نظامی و هسته ای ایران، برای آنها بسیار گران تمام شده و خواهد شد و این آتشی که سالهاست در منطقه افروخته اند روزی دامان خود آنها را می گیرد؛ استکبار جهانی باید منتظر رسیدن روزهای بسیار سختی برای خود باشد.

خطیب جمعه درگز در ادامه ضمن بازخوانی بیانات مقام معظم رهبری خطاب به مجلس یازدهم عنوان کرد: ظرفیت های مادی در کنار ظرفیت معنوی و عظیم مردمی و وجود نیروهای خوش فکر و جوان و جهادی، بخشی از بنیه قوی کشور ماست اما متاسفانه نسبت به آن غفلت و بی توجهی شده و گویا اراده ای برای استفاده از آن وجود ندارد؛ البته این نتیجه بی اعتمادی به سرمایه های داخلی و اعتماد واهی به آمریکاست.

حجت الاسلام ایروانی افزود: نمایندگان مجلس ضمن خالص کردن نیت خود برای خدا، به فکر حل مسائل کلان کشور و مشکلات مردم بوده و از غرض ورزی شخصی و جناحی دوری کنند؛ ایجاد اشتغال، کاهش تورم، مساله مسکن و ازدواج جوانان، مدیریت فضای مجازی و … اهم مشکلاتی است که امروزه مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند و مجلس باید در تعامل با سایر قوا دنبال حل این مشکلات باشد.

وی خاطرنشان کرد: در ارتباط با کرونا، مردم باید ضمن رعایت تمام نکات بهداشتی، دعا و توسل به درگاه خدا را فراموش نکنند؛ چرا که خلق بلا و رفع آن به دست خداست و برقراری ارتباط قوی با خدا و درخواست از او برای برطرف کردن بیماری قطعا موثر واقع خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.