ژوئن 20th, 2020

مجلس یازدهم

مجلس یازدهم فرصت‌ بسیار خوبی برای ایجاد تحول در کشور دارد

بازیاد گفت: مجلس یازدهم دارای فرصت‌های بسیار خوبی برای ایجاد تغییر و تحول در کشور است که اگر وظیفه خود را به درستی انجام دهد می‌تواند زمینه ساز روی کار آمدن دولت کارآمد و انقلابی در آینده شود.

رجب علی بازیاد در گفتگو با درگزخبر؛ ایران را یکی از مقتدر ترین و پرقدرت ترین کشورها در عرصه بین المللی دانست و اظهار کرد: پرتاب موفقیت آمیز ماهواره نور به فضا، توقیف کشتی انگلیسی، موشک باران عین الاسد و انتقال و فروش نفت به آمریکای جنوبی با پنج کشتی ایرانی و گذر از آبهای آزاد دنیا از جمله مهم ترین رویداد های تاریخی است که نشان از قدرتمند تر شدن کشور ما در عرصه بین المللی دارد.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در ۱۴ خرداد ماه، فصل پیش روی انقلاب را، آغاز فصلی جدید خواند و گفت: ما با قدم گذاشتن در گام دوم انقلاب می بایست در تمامی جوانب فرهنگی، اقتصادی، نظامی و … قوی شویم و این مهم با پذیرش صبر و اسقامت و تلاش و کوشش همگانی امکان پذیر خواهد بود.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به روی کار آمدن مجلس یازدهم عنوان کرد: مجلس یازدهم مجلسی متشکل از اکثریت اصول گرایان است که سابقه خدمت در اوایل انقلاب را داشته اند بنابراین مردم توقع بیشتری از این مجلس در تغییر و تحول اوضاع معیشتی و اقتصادی کشور دارند.

بازیاد گفت: حضور اکثریت نمایندگان انقلابی، کسب رای مطلوب و قابل توجه به نسبت مشارکت ها، ادامه پشتیبانی مردم از جریان انقلابی در شرایط دشوار و حضور چهره هایی با تجربه بالا که دارای سابقه مدیریتی درخشان هستند از جمله فرصت های پیش روی مجلس یازدهم است.

وی افزود: البته احتمال شکاف و ایجاد تقابل میان طیف اکثریت مجلس به دلیل رقابت درونی و ظرفیت نفوذ دولتی ها، زمینه خود رأیی های بخشی از نمایندگان منتخب، وجود زمینه های اصلی شدن مسائل حاشیه ای و فرعی و تبدیل اختلافات و دعواهای سلیقه ای به محور مباحث به جای حل مسائل مردم از جمله چالش‌های مقابل این مجلس است.

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: مجلس یازدهم در موقعیتی قرار گرفته که اگر با همین مشارکت مردمی بتواند اشکال ناکارآمدی نظام را به افراد ضعیف و غیرانقلابی و مدیریت ضعیف اجرایی متوجه سازد، می تواند زمینه ساز روی کار آمدن دولتی کارآمد و با رای و مشارکت بالا شده و روند فعلی را تا حدودی اصلاح کند؛ اما اگر با تندروی و مناقشه های داخلی نشان دهد که مجلس انقلابی هم نمی توانند مشکل مردم را حل کند، رای اعتماد مردم به نظام ریزش خواهد کرد و در انتخابات های بعدی با مشکل جدی مواجه می‌شویم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, , , , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.