ژوئن 7th, 2020

پروژه «تونل الله اکبر» تعطیل نیست/ اعتبارات تامین نمی‌شود

امین حاتمی گفت: متاسفانه پیمانکار پروژه «تونل الله اکبر» آن‌طور که باید فعال نیست اما این موضوع به معنی تعطیلی پروژه نیست.

امین حاتمی، رئیس اداره راه و شهرسازی درگز در گفتگو با درگزخبر؛ ضمن ارائه گزارش عملکردی از فعالیت جبهه های مختلف تونل الله اکبر اظهار کرد: متاسفانه پیمانکار آنطور که باید با توانی که مورد انتظار است فعال نیست اما این موضوع به معنی تعطیلی پروژه نیست.

وی توضیح داد: البته این یک امر طبیعی است که هر چقدر اعتبار به پروژه تزریق شود همان مقدار هم کار انجام می گیرد، بنابراین در این قضیه هیچگونه قصور و کوتاهی از سمت پیمانکار صورت نگرفته و نباید هم از این مقدار بیشتر از پیمانکار انتظار داشت.

رئیس اداره راه و شهرسازی درگز گفت: پتانسیل فعالیت پیمانکار از اعتباراتی که به پروژه تزریق می شود خیلی بیشتر است؛ جابجایی هایی هم در نیروی انسانی و ماشین آلات صورت گرفته اما پروژه تاکنون متوقف نشده است.

حاتمی ابراز کرد: امیدواریم که با تمهیدات نماینده شهرستان، امام جمعه و فرماندار درگز، اعتبار تونل از این سطحی که در آن قرار دارد بالاتر رفته و به تبع آن، فعالیت پیمانکار هم افزایش پیدا کند؛ اگر بتوانیم اعتبار پروژه را به سطح مورد نیاز پیمانکار برسانیم، آنوقت می توان از آنها انتظار فعالیت با تمام ظرفیت داشت.

این مقام مسئول با اشاره به پیشرفت ۱۵ درصدی تونل خاطرنشان کرد: اعتبار مورد نیاز پیمانکار ماهیانه چیزی در حدود ۱۰ میلیارد تومان است؛ اگر ۵۳ میلیاردی که برای تونل الله اکبر در سال ۹۹ در نظر گرفته شده به صورت صد درصدی تحقق پیدا کند باز هم از نصف اعتبار لازم کمتر است.

شایان ذکر است وزیر محترم راه و شهرسازی در سفری که در مهرماه سال ۹۸ به درگز داشتند، تکمیل تونل «الله اکبر» درگز را یکی از اولویت های وزارت راه دانسته بودند اما با این وضعیت تزریق قطره چکانی بودجه به یک پروژه ملی که می توان گفت گشایش اقتصادی یک شهرستان و مردم آن ارتباط مستقیمی با آن دارد، قطعا تا سالهای سال هیچ اتفاق مثبتی برای تونل نخواهد افتاد.

انتهای پیام/


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.