می 21st, 2020

جلسه هماهنگی کنگره شهدای خراسان رضوی

تفکر جهانی کردن اسلام در وصیتنامه شهدا موج می زند

علی علی مددی گفت: شهدای ما آنچنان نگاه باز و دید عمیقی داشتند که با نگاهی گذرا به وصیتنامه آنها، می توان به وضوح تفکر جهانی کردن اسلام و ارزش شهادت و کار برای رضای خدا را مشاهده کرد.

به گزارش درگزخبر؛ ظهر روز گذشته علی علی مددی در جلسه برنامه ریزی کنگره شهدای درگز، که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شده بود زنده کردن نام و یاد شهدا را یکی از مهمترین وظایفی دانست که بار مسئولیت آن بر روی دوش تک تک مردم و علی الخصوص مسئولین نظام است.

وی عنوان کرد: شهدای ما آنچنان نگاه باز و دید عمیقی داشتند که با نگاهی گذرا به وصیتنامه آنها، می توان به وضوح تفکر جهانی کردن اسلام و ارزش شهادت و کار برای رضای خدا را مشاهده کرد.

مسئول حفظ آثار سپاه امام رضا (ع) تاکید کرد: از همین رو و بنا بر تاکیدات مقام معظم رهبری هر کس می خواهد برای شهدا کاری انجام داده و یا آنها را معرفی کند، باید درست و حساب شده و آن طور که شایسته آنهاست این اقدام صورت گیرد.

علی مددی گفت: به اعتقاد من اگر شهدا را درست معرفی کنید نطق آنها باز می شود و هر آنچه از وقت و سرمایه ای که برای معرفی آنها صرف شده، توسط خود شهیدان جبران خواهد شد؛ این جمله ای است که اکثر کسانی که برای زنده کردن یاد شهدا کاری کرده اند، به آن معترف هستند.

دبیر کنگره ۱۸ هزار شهید خراسان رضوی تاکید کرد: ما می خواهیم تا زمانی که تصاویر، وصیتنامه ها و یادگاران آن شهدای عزیز در بین ما هستند حماسه های دفاع مقدس را به جهان و جهانیان نشان داده و مسیر درست آینده را برای جوانانمان ریل گذاری کنیم.

مسئول حفظ آثار سپاه امام رضا (ع) تصریح کرد: اگر ارزش شهید، واژه شهادت و ارزش های انقلاب و دفاع مقدس توسط ما معرفی نشود، کسانی مانند اریک بتن با نگاه خود و رسانه ای که در اختیار دارند آن را معرفی می کنند.

علی مددی تبیین کرد: شهید به نسل بعد خود  امید و اخلاص و انگیزه پمپاژ می کند اما اگر امروز می بینیم در بین نسل جوان ما صحبت هایی در مورد شهید و شهادت مطرح می شود به خاطر کم کاری ما و عدم توانایی در انتقال مفاهیم با ارزش به این نسل آینده ساز بوده است.

در ادامه این جلسه و با حضور مسئولین شهرستان، برنامه ریزی هایی برای برگزار کردن کنگره شهدای درگز انجام شد و مسئولین کمیته های ده گانه این کنگره معرفی و نسبت به مسئولیت های خود توجیه شدند.

شایان ذکر است کنگره شهدای شهرستان درگز در مهر ماه سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.