می 20th, 2020

نشست فرماندار درگز با خبرنگاران و مدیران روابط عمومی

در جمهوری اسلامی یک خبرنگار و مسئول روابط عمومی نمی‌تواند سکولار باشد

علی فراهی گفت: در جمهوری اسلامی ایران، یک خبرنگار و مسئول روابط عمومی نمی تواند سکولار باشد؛ در پس زمینه یک کارشناس روابط عمومی باید یک دیدگاه مذهبی و فرهنگی وجود داشته باشد که بر پایه آن اطلاع رسانی کند.

به گزارش درگزخبر؛ علی فراهی فرماندار درگز در نشستی با مدیران روابط عمومی ادارات و اصحاب رسانه، روابط عمومی را یکی از سخت ترین و حساس ترین مشاغل دانست و اظهار کرد: در جمهوری اسلامی ایران، یک خبرنگار و مسئول روابط عمومی نمی تواند سکولار باشد؛ در پس زمینه یک کارشناس روابط عمومی باید یک دیدگاه مذهبی و فرهنگی وجود داشته باشد که بر پایه آن اطلاع رسانی کند.

وی افزود: روابط عمومی علاوه بر اینکه آینه تمام نمای عملکرد یک اداره است، می تواند حتی فراتر عمل کرده و اشکالات مدیر را هم اصلاح کند؛ البته برای رسیدن به این هدف باید صاحب فکر و اندیشه و تحلیل بوده و دایره اطلاعات قوی داشته باشد تا بتواند آن تاثیر گذاری مطلوب را داشته باشد.

فرماندار درگز همچنین فضای مجازی را یکی از فرصت های بسیار مفید در دوران کرونا دانست و گفت: در قضیه شیوع بیماری کرونا اگر فضای مجازی نبود قطعا مشکلات زیادی برای اطلاع رسانی و انتقال سریع و لحظه ای اخبار به مردم داشتیم؛ البته در این فضا بداخلاقی ها و بی تقوایی هایی هم دیده می شود که خوشبختانه فضای عمومی و غالب درگز اخلاق مدار است.

در این مراسم حجت الاسلام ایروانی وظیفه اصلی مدیر روابط عمومی را ارتباط با مردم خواند و عنوان کرد: مدیر روابط عمومی جدای از وظیفه فرعی خود که همان اطلاع رسانی خدمات و زحمات اداره است باید به دنبال پیگیری حق مردم و آگاه سازی آنها نسبت به حقوق و وظایف خود در برابر ادارات باشد.

وی تصریح کرد: گاهی اوقات در برخی ادارات این نظام، اقدامات بسیار بزرگی انجام می شود اما متاسفانه بحث اطلاع رسانی آن ضعیف است؛ آسیب این مساله جدای از مسائل مدیریتی، به اصل نظام باز می گردد چرا که امروز مهمترین توطئه دشمنان نظام ناامید کردن مردم است؛ لذا اثر اطلاع رسانی درست از خدمات یک اداره، امیدوار کردن مردم نسبت به نظام است.

امام جمعه درگز گفت: در قرآن کریم خداوند چهار نوع مدیر را معرفی کرده که بدترین آنها کسی است که ناتوان و ضعیف بوده و توانایی انجام کاری ندارد اما دوست دارد برای کاری که نکرده ستایش شود؛ روابط عمومی ها در برخورد احتمالی با این افراد مراقب باشند؛ چرا که در قرآن وعده عذاب سختی برای این افراد داده شده است.

شایان ذکر است در خلال این مراسم، اصحاب رسانه و مدیران روابط عمومی به بیان درد و دل ها و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند و در پایان هم از برترین های امر اطلاع رسانی ادارات تجلیل و قدردانی شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.