می 19th, 2020

آزادسازی 21 زندانی محبوس در زندانهای ترکمنستان

۲۱ نفر از ایرانیان محبوس در زندانهای ترکمنستان آزاد شدند

مصطفی دلخواه گفت: عصر امروز و با هماهنگی های صورت گرفته بین دو کشور ایران و ترکمنستان، 21 ایرانی که در زندانهای ترکمنستان محبوس بودند آزاد شدند و به آغوش خانواده های خود بازگشتند.

مصطفی دلخواه در گفتگو با درگزخبر؛ از آزادی ۲۱ نفر از ایرانیان زندانی در کشور ترکمنستان خبر داد.

وی عنوان کرد: با توجه به روابط متقابلی که بین دو کشور ایران و ترکمنستان وجود داشته و هماهنگی هایی که در سطح کلان سیستم وزارت امور خارجه و دستگاه قضایی انجام شد، ۲۱ نفر از ایرانیانی که به دلایل مختلف در زندانهای ترکمنستان در حبس بودند، به مناسبت شبهای قدر مورد عفو رئیس جمهور ترکمنستان قرار گرفتند.

دادستان درگز تاکید کرد: البته در سال گذشته تعدادی از اتباع ترکمن که در زندانهای ایران محبوس بودند با هماهنگی های صورت گرفته بین مقامات دو کشور آزاد شدند که ترکمنستان هم در جهت اثبات حسن نیت و همجواری خود، بحث آزادسازی زندانیان ایرانی را انجام داد.

دلخواه تشریح کرد: تمامی ۲۱ نفر زندانی به محض ورود به خاک ایران از لحاظ نکات بهداشتی و تست کرونا مورد معاینه قرار گرفتند که خوشبختانه هیچ یک از آنها مشکلی نداشتند و همه در سلامت کامل تحویل گرفته شدند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با حضور مسئولین طراز اول شهرستان، مراحل قانونی تحویل و آزادی این افراد انجام شد و همگی پس از سیر مراحل اداری به آغوش خانواده های خود بازگشتند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.