می 17th, 2020

دروازه قرآن شهر لطف آباد درگز

مردم لطف آباد همچنان منتظر تعیین تکلیف شهردار جدید هستند

بیش از 6 ماه از استعفای شهردار لطف آباد می گذرد اما با وجود معرفی چند گزینه به استانداری خراسان رضوی، هنوز وضعیت شهردار جدید لطف آباد تعیین تکلیف نشده و باعث بروز گلایه های فراوانی از سوی مردم شده است.

به گزارش صبح توس؛ شهر لطف آباد یکی از سه شهر تحت پوشش شهرستان درگز بوده که به لحاظ قرار گرفتن در مرز زمینی بین دو کشور ایران و ترکمنستان و مبادلات تجاری که از گمرک این شهر انجام می شود نسبت به دو شهر دیگر دارای اهمیت ویژه ای است؛ به عبارتی لطف آباد پیشانی نظام جمهوری اسلامی ایران است

اعضای شورای اسلامی شهر لطف آباد در آبان ماه سال ۱۳۹۶ پس از تحقیق و بررسی در مورد گزینه های مختلف شهرداری، مرتضی هاشم نیا را به عنوان شهردار این شهر انتخاب کردند اما هاشم نیا پس از دو سال خدمت، در آبان ماه سال ۱۳۹۸ از سمت خود استعفا داد و محمد سالار زاده موقتا سرپرست شهرداری شد.

گمانه زنی های زیادی در مورد دلایل استعفای هاشم نیا انجام شد اما به گفته بخشدار لطف آباد استعفای وی دلیل خاصی نداشته؛ همچنین نعمت اله مردانی رئیس شورای شهر لطف آباد دلیل استعفای وی را رغبت به کار و فعالیت در رسته تخصصی در جهت آبادانی شهر مرزی لطف آباد بیان کرد.

اما امروز با گذشت بیش از ۶ ماه از این اتفاق، هنوز لطف آباد شهردار ندارد و این مساله باعث بروز گلایه های بسیار زیادی از سوی مردم شهر شده است؛ این در حالی است که به گفته رئیس هیات رسیدگی به تخلفات شهرداران کشور، سرپرست شهرداری بیشتر از سه ماه نمی تواند امور شهرداری را در دست گیرد.

علی فراهی فرماندار درگز در گفتگو با خبرنگار ما، مشخص شدن سریع تر شهردار را یکی از حقوق طبیعی مردم دانست و اظهار کرد: در این خصوص باید شورای شهر لطف آباد پاسخگو بوده و تصمیمات بهتری در جهت انتخاب شهردار و رشد و پیشرفت این شهر مرزی گرفته می شد.

اسحاق شیخی عضو شورای شهر لطف آباد به خبرنگار ما اینچنین توضیح داد: با استعفای مرتضی هاشم نیا، جلسه شورای شهر لطف آباد تشکیل شد و پس از بررسی گزینه های مختلف، در اواخر آبان ماه یک نفر برای اخذ پست شهرداری به استانداری خراسان رضوی معرفی شد که پس از قریب به سه ماه، استانداری پاسخ استعلامات را به لحاظ نداشتن سوابق اجرایی منفی اعلام کرد.

وی افزود: مجدد اعضای شورای شهر جلسه ای تشکیل دادند و گزینه دیگری را معرفی کردند که پس از ۱۰ روز دوباره استانداری پاسخ استعلام را به دلیل عدم تطابق مدرک تحصیلی منفی اعلام کردند.

عضو شورای شهر لطف آباد گفت: با منفی شدن دومین استعلام، شورای شهر گزینه سوم را پس از یک سری تحقیقات و بررسی ها به استان معرفی کرد که پروسه استعلام گیری نفر سوم در حال انجام بوده و منتظر دریافت پاسخ از سوی استانداری خراسان رضوی هستیم.

شیخی تبیین کرد: اعضای شورا و کارکنان شهرداری همچون مردم در انتظار تعیین تکلیف وضعیت شهردار جدید هستند اما استانداری قوانین خاص خود را داشته و باید بررسی و تحقیقات میدانی را در خصوص انتخاب شهردار یک شهر مرزی و حساس همچون لطف آباد کامل کند.

امیدواریم که استانداری خراسان رضوی هر چه سریعتر پاسخ استعلام گزینه سوم شهرداری لطف آباد را اعلام کند تا مردم و مسئولین این شهر از بلاتکلیفی ۶ ماهه که در آن قرار گرفته اند خارج شوند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.