می 15th, 2020

حسن مزرجی رئیس زندان درگز

درگز در جایگاه اول کاهش جمعیت کیفری استان/ ۳ نفر زندانی چشم انتظار خیرین در جشن گلریزان امسال

حسن مزرجی گفت: 75 درصد کاهش در ورودی زندانیان فروردین امسال درگز نسبت به سال گذشته سبب شد درگز در جایگاه اول کاهش جمعیت کیفری در سطح استان قرار گیرد.

حسن مزرجی در گفتگو با درگزخبر؛ ضمن تاکید بر اجرای تمام مسائل و پروتکل های بهداشتی در زندان درگز اظهار کرد: خوشبختانه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا به امروز هیچ مورد مثبتی از کرونا در زندانیان درگز اعلام نشده است.

وی عنوان کرد: با توجه به شرایط کنونی کشور و نبود شرایط برگزاری جشن گلریزان، با هماهنگی استان تصمیم بر این شد که امسال جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد را از طریق رسانه ها و شبکه های اجتماعی شهرستان برگزار کنیم.

رئیس زندان درگز توضیح داد: امسال و تا به این لحظه ۳ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد درگز برای آزادی خود نیازمند کمک خیرین هستند که مجموع مبلغ بدهی آنها چیزی در حدود ۴۵ میلیون تومان است؛ خوشبختانه کمک های مردمی در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ افزایش ۵۰ درصدی داشته و امیدواریم امسال هم مردم پر شور تر از گذشته برای آزادی زندانیان غیر عمد گام بردارند.

مزرجی گفت: در این راستا تدابیر زیادی هم اندیشیده شده که از جمله آنها می توان به پرداخت کمک های نقدی در محل زندان، پرداخت آنلاین از طریق سایت ستاد دیه استان، پرداخت از طریق کدهای دستوری USSD و نرم افزار ستاد دیه استان اقدام کرد.

وی افزود: همشهریان عزیزی که به یکی از روش های فوق کمک های خود را پرداخت می کنند، رسید پرداختی را در شبکه های مجازی برای روابط عمومی این زندان ارسال کنند تا بتوانیم از امتیاز پرداخت ۱۰ برابری ستاد دیه استان به نفع آزادسازی زندانیان شهرستان استفاده کنیم.

این مقام مسئول تاکید کرد: علاوه بر بحث گلریزان، امسال به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان و با مساعدت مدیر کل زندانهای استان، تعداد ۶۰ کارت هدیه ۲۰۰ هزار تومانی بین خانواده های زندانیان نیازمند درگزی توزیع شد و تعدادی سبد غذایی نیز در اختیار آنان قرار گرفت.

مزرجی ابراز کرد: خوشبختانه ورودی زندانیان فروردین ماه در شهرستان درگز نسبت به فروردین سال گذشته ۷۵ درصد کاهش داشته و همین مساله سبب شد درگز در جایگاه اول کاهش جمعیت کیفری در سطح استان قرار گیرد.

رئیس زندان درگز خاطرنشان کرد: اگرچه زندان نقش بازدارندگی نسبت به جرایم دارد اما به تنهایی نمی تواند در شخصیت افراد تاثیر گذار باشد؛ لازم است برای حفظ سلامت روانی افراد همه ارکان جامعه از خانواده گرفته تا دولت و مسئولین ذیربط پای کار آمده و فضا را به نحوی فراهم کنند که جرایم کاهش یابد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.