می 3rd, 2020

پیله بستن کرم ابریشم

برگ درختان توت درگز قربانی سودجویان

کرم های ابریشم برای پیله بستن معمولا از برگ های درخت توت تغذیه می کنند؛ درختانی که این روزها از دست صاحبان این رسته شغلی در امان نیستند.

به گزارش درگزخبر؛ یکی از مشاغلی که با فرارسیدن فصل بهار در شهرستان درگز رونق می گیرد پرورش کرم ابریشم یا همان نوغانداری است.

کرم های ابریشم برای پیله بستن معمولا از برگ های درخت توت تغذیه می کنند؛ درختانی که این روزها از دست صاحبان این رسته شغلی در امان نیستند.

طبق مشاهدات و گزارشات شهروندان درگزی، در روزهای اخیر برگ های شمار زیادی از درختان توت، در خیابان های شهر از سوی برخی شهروندان متخلف، برای تغذیه کرم های ابریشم تراشیده شده است.

این افراد عمدتا به صورت شبانه و گاه حتی در روز اقدام به چیدن برگ های این درختان زینتی می کنند که متاسفانه اقدام آنها موجب شده تا درختانی که هنوز بهار شادابی را در برگ های تازه رسته خود به تماشا ننشسته اند، به خزانی زودرس گرفتار آمده و تابستان تا پاییز را با شاخساری تکیده، عریان و بی برگ سر کنند.

شهرداری درگز در سال های اخیر به علت اینکه درختان توت به آب کمتری نیاز دارند اقدام به کاشت این گونه در بلوارها و حاشیه خیابان های شهر کرده است اما چیدن ناگهانی بخش زیادی از برگ های درختان، آنها را دچار تنش کرده و می تواند حتی باعث خشک شدن این درختان شود.

امیدواریم مردم عزیز به جای اندیشیدن به سود و درآمد شخصی خود، اندکی به فکر زیبایی شهر و وجود گرانبهای درختان که در حکم ریه های زمین هستند باشند؛ البته اخیرا شهرداری درگز در پیامی صراحتا اعلام کرده با جمع آوری کنندگان برگ های درختان توت در سطح شهرستان برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.