آوریل 1st, 2020

فوت یک بیمار بر اثر ابتلا به کرونا در شهرستان درگز

فوت بیمار مبتلا به کرونا در یکی از روستاهای درگز

حمیدرضا سلیمی گفت: یک شهروند درگزی که پیش از این سابقه آسم داشت، متاسفانه بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد؛ به نظر می آید علت ابتلا به کرونا به خاطر پذیرش مهمان غریبه یا حضور در مهمانی های خویشاوندی باشد.

حمیدرضا سلیمی مدیر شبکه بهداشت و درمان درگز در گفتگو با درگزخبر؛ از ابتلای یکی از شهروندان درگزی به کرونا و فوت وی خبر داد.

وی توضیح داد: در چند روز گذشته نیروهای اورژانس ۱۱۵ پس از دریافت تماس از یک روستای درگز، بلافاصله به محل مراجعه کرده و بیمار دارای سابقه قبلی آسم را برای اعزام به بیمارستان آماده می کنند که متاسفانه در حین انتقال به بیمارستان، نامبرده جان خود را از دست می دهد

مدیر شبکه بهداشت و درمان درگز گفت: با توجه به داشتن سابقه آسم، تست کرونا بر روی جسد انجام و تا دریافت پاسخ آزمایش، جنازه در سردخانه بیمارستان با قرنطینه کامل نگهداری شد؛ با دریافت جواب آزمایش مشخص می شود مورد فوتی مبتلا به کرونا بوده که به علت همین بیماری جان خود را از دست داده است.

سلیمی تصریح کرد: به نظر می آید علت فوت نامبرده، پذیرش مهمان از شهرهای دیگر و یا شرکت در میهمانی‌های خانوادگی بوده است؛ به هر حال هم اکنون اعضای خانواده فرد فوت شده در قرنطینه هستند و توسط بهیار منطقه نکات لازم به آنها در حال آموزش است؛ اگر نیاز باشد باید روستای مذکور را هم جهت حفظ سلامتی همشهریان قرنطینه کنیم.

این مقام مسئول تاکید کرد: از ابتدای شیوع کرونا در کشور تا به امروز شاید هزاران بار بحث عدم پذیرش میهمان و مسافرت نرفتن، تذکر داده شده باشد اما متاسفانه بعضی افراد این موضوع بسیار مهم را رعایت نکرده و با پذیرش مهمان و یا شرکت در مهمانی ها جان خود و سایر همشهریان را به خطر می اندازند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مورد فوتی هم اکنون در حال طی مراحل برای دفن با قرنطینه کامل و به شیوه خاص بیماران کرونایی است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.