مارس 29th, 2020

ممنوعیت تردد در جاده های شهرستان درگز

اجرای تدابیر سختگیرانه فقط برای حفظ سلامتی مردم است

فرماندار درگز گفت: برای پیشگیری از شیوع کرونا تدابیری اندیشیده‌ایم که بعضاً با اعتراضات همشهریان همراه بوده و شرایط زندگی را سخت‌تر کرده اما تمام اقدامات انجام شده فقط و فقط برای حفظ سلامتی و آرامش مردم و البته گذر از بحران فعلی است.

علی فراهی فرماندار درگز در گفتگو با درگزخبر؛ از اجرای تدابیر سخت‌گیرانه برای پیشگیری از شیوع کرونا در درگز خبر داد و اظهار کرد: به دنبال اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از سوی وزارت کشور و ممنوعیت ورود پلاک‌های غیربومی به شهرها و استان‌های کشور، ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان درگز هم تدابیر سخت‌تری نسبت به گذشته اتخاذ کرد.

وی افزود: البته پیش از اجرای این طرح، در شهرستان درگز شاهد قرنطینه و محدودیت تردد خودروهای پلاک غیربومی بودیم؛ همچنین از روزهای گذشته جهت جلوگیری از شکل‌گیری اجتماعات مردمی، اصناف درگز نوبت‌بندی شده و بسیاری از مشاغل غیرضروری تا اطلاع ثانوی تعطیل شده‌اند.

فرماندار درگز گفت: در حال حاضر از ورود خودروهای با پلاک غیربومی به درگز جلوگیری شده و متخلفین، باید منتظر جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و توقیف یک ماهه باشند؛ همچنین پلیس راهنمایی و رانندگی هر روز با گشت در سطح شهر به خودروهایی که از قبل در شهرستان حضور داشتند تذکر می‌دهد که هر چه سریع‌تر درگز را به مقصد شهر خود ترک کنند.

فراهی تصریح کرد: اگرچه از روزهای قبل تفرجگاه چهلمیر و اقامتگاه‌های بوم گردی سطح شهرستان تعطیل بود اما شاهد بودیم که برخی همشهریان برای تفریح به مناطق دور دست‌تری می‌رفتند؛ لذا تصمیم گرفتیم منطقه شیلگان دره و قزقان دره، بازارچه گمرک لطف‌آباد، مسیر رودخانه زنگلانلو، منطقه آبگرم و امام قنبر و پارک‌های سطح شهرستان را تعطیل کنیم.

این مقام مسئول گفت: برای روز ۱۳ فروردین هم تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شده و از ساعت ۵ صبح لغایت ۲۳ شب، تردد از درب منازل ممنوع است.

فرماندار درگز در پایان خاطرنشان کرد: اگرچه این تدابیر ممکن است باعث اعتراض بخشی از مردم و سخت تر شدن شرایط زندگی افراد شود، اما تمام اقدامات ذکر شده فقط و فقط برای حفظ سلامتی و آرامش مردم و البته گذر از بحران کروناست؛ لذا از همشهریان عزیز خواهشمندیم با خادمین خود همکاری کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.