مارس 19th, 2020

ورود محموله کمک های بشردوستانه ترکمنستان به ایران

اولین محموله کمک‌های بشردوستانه ترکمنستان وارد ایران شد

ظهر امروز با حضور مسئولین دو کشور ایران و ترکمنستان در مرز زمینی لطف‌آباد درگز، اولین محموله کمک‌های بشردوستانه کشور ترکمنستان شامل ماسک و مواد بهداشتی وارد ایران شد.

به گزارش درگزخبر؛ ظهر امروز با حضور مسئولین دو کشور ایران و ترکمنستان در مرز زمینی لطف‌آباد درگز، اولین محموله کمک‌های بشردوستانه کشور ترکمنستان شامل ماسک و مواد بهداشتی وارد ایران شد.

علی فراهی فرماندار درگز در این مراسم ضمن تشکر از مسئولین و علی‌الخصوص رئیس‌جمهور کشور ترکمنستان در ارسال این کمک‌ها اظهار کرد: در مواقع بروز بحران و شرایط اضطراری، همه مردم و کشورها باید فارغ از ملیت و نژاد، در کنار یکدیگر قرار گرفته و تلاش کنند تا مشکلات را برطرف کنند.

وی افزود: البته جمهوری اسلامی ایران هم در سال‌های گذشته با ارسال کمک‌های خود به کشورهای منطقه، این حس بشردوستی و روحیه کمک به همنوعان را بارها و بارها ثابت کرده است.

فرماندار درگز گفت: دو کشور ایران و ترکمنستان ظرفیت بالایی برای تبادل و تعامل در منطقه دارند؛ مسیر ترانزیتی ایران برای اتصال به دریای آزاد و اقیانوس‌ها یک مسیر کوتاه و بسیار مناسب برای ترکمنستان بوده و از طرفی ترکمنستان هم دروازه‌ای است برای ورود ایران به کشورهای آسیای میانه.

این مقام مسئولی تأکید کرد: مرز ایران و ترکمنستان یکی از امن‌ترین و مطمئن‌ترین مرزها بوده و ما هیچ‌گونه نگرانی و دغدغه از بابت تردد اشرار، تروریست‌ها و قاچاقچیان از این مرز نداریم.

وی ابراز کرد: کشور ما با ترکمنستان نقاط مشترک زیادی دارد که امیدواریم همین مشترکات سبب افزایش تعاملات بین این دو کشور شود؛ در تلاش هستیم تا با راه‌اندازی بازارچه مرزی ایران و ترکمنستان و حذف ویزای تردد تجاری و گردشگری، گام مهمی را در افزایش تبادلات دو کشور رقم زده و هر دو ملت را از منافع این اقدام بزرگ بهره‌مند سازیم.

شایان‌ذکر است در پایان این مراسم، کانتینر حامل کمک‌های بشردوستانه ترکمنستان تحویل مقامات ایرانی شد؛ این محموله به‌زودی به دانشگاه علوم پزشکی مشهد تحویل داده خواهد شد و پروسه توزیع و تقسیم از طریق آن دانشگاه انجام می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.