مارس 7th, 2020

فعالیت گروههای جهادی شهرستان درگز برای پیشگیری از شیوع کرونا

گروههای جهادی همگام با پزشکان و پرستاران در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج درگز گفت: گروههای جهادی درگز از اولین ساعات به صدا درآمدن زنگ خطر کرونا، در بخش های آموزش، ضدعفونی معابر و پایش سلامت همشهریان پای کار بوده و با تمام قوا در حال خدمت رسانی هستند.

سرهنگ پاسدار محمدرضا غفاری در گفتگو با صبح توس؛ از آمادگی همه‌جانبه نیروهای بسیجی درگز برای پیشگیری از ورود کرونا به شهرستان خبر داد و اظهار کرد: با مروری در تاریخ ۴۱ ساله انقلاب، خواهیم دید در تمام بزنگاه‌هایی که کشور به کمک‌رسانی و امداد نیاز داشت، نیروی پرتوان بسیج و سپاه برای حل آن مسئله و مشکل پای‌کار بود.

وی افزود: در چند روز گذشته و از اولین ساعاتی که زنگ خطر کرونا در کشور به صدا درآمد، کارکنان سپاه و نیروهای بسیجی شهرستان درگز، آمادگی خود را برای پیشگیری و مقابله با این بیماری اعلام کردند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج درگز گفت: در بحث آموزش همگانی، تعداد ۶۰ نفر از مسئولان گروه‌های جهادی و فرماندهان پایگاه‌های بسیج، پس از طی دوره‌های فشرده و کوتاه‌مدت به محله و روستای خود رفتند تا بتوانند مردم را نسبت به این ویروس و راهکارهای مقابله و پیشگیری از آن توجیه کنند.

غفاری توضیح داد: هر یک از این افراد با مراجعه منزل به منزل در روستاها و نقاط مختلف شهری در حال ارائه نکات بهداشتی و پاسخگویی به سؤالات مردم هستند؛ می‌توان گفت تاکنون بیش از ۲۰۰۰ خانوار در سطح روستاهای شهرستان از آموزش‌های این عزیزان بهره برده‌اند.

وی عنوان کرد: در بحث سنجش سلامت مسافران، بسیجیان حوزه‌های ۴ گانه شهرستان با همکاری نیروهای داوطلب هلال‌احمر و شبکه بهداشت اقدام به برگزاری تورهای سلامتی در گذرگاه‌هایی همچون دوراهی چاپشلو، روستای میاب، منطقه میانکوه و قازان بیگ کرده و افرادی که از این مبادی قصد ورود به شهر دارند را مورد تست و پایش قرار می‌دهند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج درگز تأکید کرد: گندزدایی و ضدعفونی معابر اصلی شهر ازجمله برنامه‌های دیگری است که به پیشنهاد نیروهای داوطلب بسیجی و با تأمین امکانات از سوی سپاه و شبکه بهداشت درگز در حال اجراست؛ در این طرح گروه‌های مختلفی ازجمله بسیج طلاب، بسیجیان پایگاه‌های سطح شهر و بسیج خواهران مشارکت فعال دارند.

غفاری تشریح کرد: هر شب اکیپ‌های ۱۵ نفره از بسیجیان با دریافت امکانات از بهداری این ناحیه، به گروه‌های مختلف تقسیم شده و نقاطی از سطح شهر همچون عابر بانک‌ها، دستگیره درب ادارات و فروشگاه‌ها، جایگاه‌های سوخت و … که مردم در طول روز تماس زیادی با آن‌ها دارند را ضدعفونی می‌کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تمام گروههای جهادی درگز همگام با پزشکان و کارکنان شبکه بهداشت و درمان، در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند؛ به مردم عزیز اطمینان می‌دهیم تا ریشه‌کن شدن این بیماری، پای‌کار هستیم و هر کاری که برای حفظ سلامت و آرامش مردم موردنیاز باشد را با سرعت و دقت انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, , , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.