مارس 7th, 2020

پلمپ واحدهای صنفی متخلف در شهرستان درگز

پلمپ و تعطیلی چهار واحد صنفی متخلف در سطح شهرستان درگز

مدیر شبکه بهداشت درگز گفت: یک واحد نانوایی و یک چایخانه در شهرستان درگز که مسائل بهداشتی را رعایت نمی کردند پلمپ شدند؛ دو واحد کافه دیگر نیز با دستور مقام قضایی تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند.

حمید سلیمی در گفتگو با درگزخبر؛ از تشدید نظارت و برخورد با واحدهای صنفی در سطح شهرستان درگز خبر داد و اظهار کرد: به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشور و احتمال سرایت این ویروس به درگز، شبکه بهداشت با همکاری اداره اصناف، به‌صورت روزانه در حال بازرسی از سطح واحدهای صنفی شهرستان است.

وی افزود: با توجه به وضعیت بحرانی که در آن قرار گرفته‌ایم و البته تذکراتی که پیش از این به واحدهای صنفی داده‌شده، بازرسان ما در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقدام به جمع‌آوری و پلمپ واحد متخلف کرده و پرونده را جهت سیر مراحل تکمیلی به مراجع قضایی معرفی می‌کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان درگز گفت: در همین راستا یک واحد نانوایی شهرستان به دلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی و اضافه نکردن یک نیرو مخصوص دریافت وجه از مشتریان، پلمپ شد؛ همچنین یک چایخانه در پایین شهر که محل تجمع افراد و قلیان کشیدن بود و متصدی آن به مسائل بهداشتی توجهی نداشت پلمپ شد و دو واحد کافه دیگر هم به دستور مقام قضایی تعطیل شدند.

سلیمی گفت: مسئولین شهرستان قصد ندارند که مانع از درآمدزایی اصناف باشند اما انجام تخلف بهداشتی در این شرایط، مساوی است با به خطر انداختن جان هزاران نفر از افرادی که در این شهر زندگی می‌کنند؛ لذا در این قضیه با کسی تعارف نداشته و با متخلفان به‌شدت برخورد می‌کنیم.

وی در پایان در پاسخ به سؤال خبرنگار ما گفت: تا این لحظه شهرستان درگز ازلحاظ ورود و شیوع ویروس کرونا در سلامت کامل است و خوشبختانه نتیجه آزمایشات دو مورد مشکوکی که در بیمارستان بستری شده بودند منفی بود؛ این افراد پس از دریافت نتیجه آزمایش از بیمارستان مرخص شدند و در حال حاضر بخش ۵۵۰ بیمارستان تعطیل است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.