فوریه 23rd, 2020

تکذیب شایعه وجود کرونا در درگز

هیچ موردی از کرونا در درگز مشاهده نشده

رئیس شبکه بهداشت و درمان درگز ضمن رد و تکذیب شایعات مطرح شده در صفحات تلگرامی و اینستاگرامی درگز گفت: هیچ موردی از کرونا نه‌تنها در شهرستان درگز، بلکه در سطح استان مشاهده نشده است؛ از مردم می خواهیم اطلاعات را فقط و فقط از منابع موثق دریافت کنند.

حمید سلیمی در گفتگو با درگزخبر؛ ضمن رد و تکذیب شایعات مطرح شده در صفحات تلگرامی و اینستاگرامی درگز مبنی بر ورود کرونا به درگز و بستری شدن دو نفر از همشهریان مشکوک با این بیماری اظهار کرد: هیچ موردی از کرونا نه‌تنها در شهرستان درگز، بلکه در سطح استان مشاهده نشده و تمام موارد مطرح شده در کانال‌ها شایعاتی است که ممکن است هدف‌دار مطرح شده باشد؛ از مردم می خواهیم اطلاعات را فقط و فقط از منابع موثق دریافت کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان درگز گفت: در خصوص گمرک ترانزیتی لطف‌آباد اطمینان خاطر می‌دهیم هر راننده‌ای که وارد کشور می‌شود کاملاً مورد معاینات پزشکی قرار گرفته و در صورت نداشتن علائم بیماری، اجازه ورود به کشور را کسب خواهد کرد؛ خوشبختانه تاکنون هیچ موردی از بیماری در مرز لطف‌آباد گزارش نشده است.

وی افزود: چه در بیمارستان درگز و چه در قرنطینه مرز لطف‌آباد، تجهیزات موردنیاز همچون کیت‌های حفاظت فردی تعبیه شده است به‌نحوی‌که از سوی سازمان نظام پزشکی بیمارستان درگز جزو لیست ارائه‌دهنده خدمات به بیماران مبتلا به کرونا اعلام شده است.

سلیمی گفت: اینکه بعضی می‌گویند بیمارستان درگز هیچ امکاناتی برای تشخیص بیماران مبتلا به این ویروس ندارد کاملاً غلط است چراکه در بیمارستان درگز دو اتاق مجهز، به همراه یک نفر پرستار متخصص آموزش‌دیده و دو دستگاه آمبولانس با امکانات کامل در حالت آماده‌باش هستند و هیچ نگرانی از بابت این قضیه وجود ندارد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان درگز در پایان خاطرنشان کرد: از همه همشهریان و مردم عزیز خواهشمندیم با رعایت دقیق موارد بهداشتی و جلوگیری از دست دادن و روبوسی، خطر ابتلا به این بیماری را از خود دور کنند؛ اگر علائمی هم در کسی مشاهده شد بدون ترس و نگرانی مراتب را به بیمارستان درگز برای بررسی و اعلام نتیجه اعلام کنید.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.