فوریه 7th, 2020

حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز

گلایه های مردم از ضعف مسئولان دلیل بر عدم حضور در انتخابات نیست

امام جمعه درگز گفت: مردم گلایه‌های برحقی از مشکلات و ضعف مدیریتی مسئولان دارند اما هیچ‌یک از این‌ها دلیل بر عدم حضور در انتخابات نمی‌شود.

به گزارش درگزخبر؛ حجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی امام‌جمعه درگز در خطبه‌های نماز جمعه ۱۸ بهمن ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تقوا بهترین سرمایه زندگی انسان در سعادت دنیا و آخرت است.

وی در ادامه به برشمردن ویژگی‌های انسان عاقل از نگاه پیامبر گرامی اسلام پرداخت و گفت: انسان عاقل بدون داشتن دانش و آگاهی حرف نمی‌زند، رفتارش در برابر انسان‌های جاهل صبر و گذشت است، در مقابل مردم علی‌الخصوص کسانی که از او ضعیف‌تر هستند متواضع و فروتن است، اهل تلاش و سبقت گرفتن در کارهای خیر است و بدون تفکر سخن نمی‌گوید.

امام‌جمعه درگز عنوان کرد: اهداف ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران برگرفته از اسلامیت این نظام است؛ البته نیل به این اهداف از آرمان‌ها و وظایف حکومت اسلامی است که همه مردم و مسئولین باید در راستای رسیدن به آن تلاش کنند.

حجت‌الاسلام ایروانی تصریح کرد: انقلاب چهل‌ساله ما در مسیر حرکت خود با برخی موانع داخلی مواجه بوده که ازجمله آن‌ها می‌توان به ضعف فکری و راحت‌طلبی برخی مسئولین، عدم خودباوری، مصرف‌گرایی و … اشاره کرد. در این میان عادی شدن فسق در کسانی که جامعه از آن‌ها توقع عدالت و انصاف دارد خطرناک‌ترین موضوعی است که کشور ما را تهدید می‌کند.

وی افزود: اما موانع بیرونی هم کم نیستند؛ طرفداران طاغوت، منافقین، جبهه استکبار و استبدادی که نظام ما منافع آن‌ها را به خطر انداخته، با تمام توان در برابر ما ایستاده‌اند؛ چه با شعار قومیت و تجزیه‌طلبی و چه با تحریم و تهدیدها و تهاجم فرهنگی و …

امام‌جمعه درگز تأکید کرد: بااین‌وجود خدای متعال ملتی را که با ایمان و اقتدار پای اسلام و ارزش‌های آن بایستند را به پیروزی نهایی خواهند رساند، این یک سنت الهی است!

امام‌جمعه درگز با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در دیدار با مردم تشریح کرد: حضور پرشور و آگاهانه مردم در انتخابات و راهپیمایی یک امر واجب و تکلیفی است که اثر بی‌نظیری هم دارد؛ هر کس امنیت و آبروی ایران را دوست دارد باید پای صندوق‌های رأی بیاید چراکه مردم پشتوانه اقتدار نظام در عرصه جهانی هستند.

وی تأکید کرد: یکی از مؤلفه‌های قوی شدن کشور، داشتن مجلس قوی است، ما به مجلس و دولتی نیاز داریم که در حوزه ملی و منطقه‌ای بتوانند با قدرت و قوت مقابل استکبار بایستد؛ البته مردم گلایه‌های برحقی هم دارند اما هیچ‌یک از این‌ها دلیل بر عدم حضور در انتخابات نمی‌شود.

حجت‌الاسلام ایروانی در پایان خطاب به مردم ابراز کرد: در انتخابات پیش رو فردی را به مجلس بفرستید که شجاع، کارآمد، انقلابی، طرفدار عدالت بوده و ایمان به خدا داشته باشد چراکه باور به معاد او را در راه خدمت به مردم کمک کرده و از افتادن در مسیر مشکلات و فسادهای مالی حفظ می‌کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.