فوریه 6th, 2020

کلنگ زنی واحد پرورش بچه ماهی قزل آلا درگز

کلنگ‌زنی واحد پرورش بچه‌ماهی قزل‌آلا در درگز

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، کلنگ احداث یک واحد پرورش بچه ماهی قزل‌آلا با اعتبار 850 میلیون تومان، ظرفیت تولید دومیلیون قطعه ماهی در سال و اشتغال آفرینی مستقیم برای چهار نفر در منطقه شمسی خان درگز بر زمین خورد.

مهدی خالقی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن تأکید بر لزوم قرار گرفتن ماهی در سفره خانواده‌ها به‌عنوان یک منبع عناصر کمیاب و بسیار ضروری بدن اظهار کرد: شهرستان درگز دارای ۸۰ باب استخر پروش ماهی است که سالیانه نزدیک به ۳۰۰ تن ماهی در آن تولید می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی درگز گفت: عمده محصولات تولیدی درگز به‌صورت پروار هستند که در دو بخش گرمابی و سردابی تولید می‌شوند اما هنوز جای تولید بچه ماهی در شهرستان خالی است.

وی افزود: با دریافت پیشنهاد از سمت یکی از کارآفرینان شهرستان، بررسی‌های اولیه برای راه‌اندازی یک باب استخر پرورش بچه ماهی قزل‌آلا را آغاز کرده و توانستیم موافقت‌های لازم برای اجرای طرح را کسب کنیم.

خالقی تبیین کرد: ظرفیت این واحد تولیدی که در صورت عدم وجود موانع و مشکلات، تا ۸ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد، دو میلیون قطعه در سال است که ۶۴۰ هزار قطعه صرف نیازهای سالیانه شهرستان می‌شود و الباقی قابلیت صادر شدن به سایر نقاط استان و کشور را خواهد داشت.

این مقام مسئول تصریح کرد: اعتبار موردنیاز پروژه مبلغ ۸۵۰ میلیون تومان بود که ۵۸۰ میلیون تومان از محل صندوق توسعه با عاملیت بانک کشاورزی تأمین شد و ۳۰۰ میلیون تومان الباقی هم آورده شخصی سرمایه‌گذار بود.

خالقی تأکید کرد: تمامی مراحل تولید تا فروش بچه ماهی در یک فضای کاملاً بهداشتی و ایزوله انجام خواهد شد و افراد غیرمسئول و خودروهای حامل بار اجازه ورود به محیط این واحد تولیدی را نخواهند داشت؛ افراد می‌توانند از طریق دوربین‌های مداربسته نحوه فعالیت این واحد را مشاهده کرده و اقدام به خرید ماهی کنند.

مدیر جهاد کشاورزی درگز در پایان خاطرنشان کرد: واحد تولیدی پرورش ماهی قزل‌آلا پس از افتتاح و بهره‌برداری حداقل ۴ نفر را به‌صورت مستقیم وارد بازار کار خواهد کرد و افراد زیادی به‌صورت غیرمستقیم با این شغل مرتبط می‌شوند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.