ژانویه 10th, 2016

نظر جمعی فقهای شورای نگهبان در تایید صلاحیت‌ها ملاک است/ برخی قصد تحمیل و فشار بر شورای نگهبان دارند

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه برخی قصد تحمیل و فشار بر شورای نگهبان دارند، گفت: در تایید صلاحیت کاندیداهای خبرگان نظر جمعی فقهای شورای نگهبان ملاک نهایی است.

سیدمهدی هاشمی نماینده مردم تهران و رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با تأکید بر نظارت استصوابی شورای نگهبان در ایام انتخابات اظهار داشت: در تایید صلاحیت کاندیداهای خبرگان طبق قانون انتخابات خبرگان صرفا نظر فقهای شورای نگهبان ملاک نهایی است. یعنی ممکن است یکی از آنها به طور جداگانه نظری داشته باشد که آن ملاک نیست. ممکن است افراد، اعضای مجلس خبرگان را تحت فشار قرار داده و از یکی آقایان تأییدیه بگیرند ولی در مجموع نظر جمع فقها و شورای نگهبان ملاک و مدنظر است نه نظر تک به تک و جداگانه آنها.

وی افزود: آنچه که مسلم است پروژه‌های فشار به جایگاه‌های مختلف در بخش‌های هیأت‌های اجرایی و شورای نگهبان همچنین سایر مسئولان و دست‌اندرکاران انتخابات بوده که اکنون کاملا مشهود است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: برخی‌ها فشارهایی به شورای نگهبان وارد می‌کنند چرا که در صدد هستند نظر و اراده خود را تحمیل کنند؛ اما همانگونه که رهبر معظم انقلاب بارها این موضوع را مورد تأکید قرار دادند بحث قانون اساسی فصل‌الخطاب کلیه موارد و مسائل است.

هاشمی ادامه داد: در موضوع بررسی صلاحیت کاندیداهای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری فصل‌الخطاب، نظر فقهای شورای نگهبان یا به تعبیری مصوبه شورای نگهبان خواهد بود و مبنای کار این مصوبه است، لذا به نظر می‌رسد افرادی که قصد تحمیل نظر خود را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که اگر از ابتدای کار بخواهند خلاف مقررات و قوانین پیش بروند در انتها به نتیجه مطلوبی نخواهند رسید.

وی در خاتمه عنوان کرد: تأیید رهبر معظم انقلاب و مطالبه عموم مردم این است که منطبق با قانون و موضع آن عمل و اجرا شود. فصل‌الخطاب قطعا نظر شورای نگهبان خواهد بود.

انتهای پیام/


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.