ژانویه 10th, 2020

حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز

از برکات شهادت سردار سلیمانی، دفع فتنه دشمن در ایجاد اختلاف بین دو ملت ایران و عراق بود

امام جمعه درگز گفت: یکی از مهم‌ترین برکات شهادت سردار سلیمانی، قیامتی بود که در تشییع‌جنازه شهدای مقاومت در عراق و ایران اتفاق افتاد و فتنه و توطئه دشمن را در ایجاد اختلاف بین دو ملت خنثی کرد.

به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز در خطبه‌های نماز جمعه ۲۰ آذر ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تقوا مهم ترین عامل رستگاری انسان در وقت ورود به سرای آخرت است.

وی در ادامه با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به برشمردن ویژگی‌های آن بانوی گران‌قدر اسلام پرداخت و عنوان کرد: فاطمه زهرا (س) جداکننده بین حق و باطل، منافق از مؤمن و همه‌کاره محشر است؛ ایشان نه فقط قبل از تمام انبیا و اولیا وارد بهشت می‌شوند، بلکه که تمام شیعیان و محبینشان را هم شفاعت می‌کنند؛ در این میان جریان اهمیت فاطمیه از محرم خیلی بیشتر است چراکه فاطمه ریشه و اساس است.

حجت‌الاسلام ایروانی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم قم تبیین کرد: اگرچه از دست دادن چنین سرداری مصیبت بسیار بزرگی بود اما یکی از مهم‌ترین برکات شهادت ایشان، قیامتی بود که در تشییع‌جنازه شهدای مقاومت در عراق و ایران اتفاق افتاد و فتنه و توطئه دشمن را در ایجاد اختلاف بین دو ملت خنثی کرد.

امام جمعه درگز گفت: شهید سلیمانی هیچ‌گاه در مسائل ملی، وارد جریانات و تقسیم بندی‌های حزبی و جناحی نمی‌شد؛ او یک فرد انقلابی که خدمات او در نجات کشورهای منطقه همچون عراق، سوریه، لبنان و نوار غزه بر هیچ‌کسی پوشیده نبود.

وی افزود: مردم و مسئولین ما همراه با رهبری عزیز در پی انتقام از خون این شهید والامقام هستند، اما ضربه چند روز گذشته بر پیکره استکبار جهانی تنها یک سیلی ساده بود و در برابر انتقام اصلی بسیار ناچیز است؛ این انتقام تا بیرون نرفتن آمریکا از منطقه، همچنان پابرجاست.

حجت‌الاسلام ایروانی تصریح کرد: آمریکا با انکار و دروغ‌گویی و عملیات رسانه‌ای می‌خواهد وانمود کند که هیچ اتفاقی نیفتاده اما حجم مجروحان انتقالی به تل‌آویو و اردن توسط بالگردهای آلمانی و جلوگیری از ورود خبرنگاران به محدوده‌ای که مورد اصابت موشک قرار گرفته گویای همه چیز است.

امام جمعه درگز در پایان با اشاره به وظایف مردم و مسئولین در قبال خون شهدا خاطرنشان کرد: جامعه‌ای شکست‌ناپذیر است که دو عنصر رهبری شجاع و انسان‌های فداکار در آن وجود داشته باشند؛ برای شهادت سردار سلیمانی تنها عزاداری کافی نیست، ما باید رهروی راه شهیدان انقلاب باشیم؛ اصلاً رمز اقتدار نظام و ذلت و ترس استکبار جهانی مرهون همین فداکاری‌ها و دلاور مردی‌های جوانان پاک کشور ما است.

 انتهای پیام/

برچسب‌ها:, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.