دسامبر 30th, 2019

سید رضا موسوی کارشناس ارشد مسائل سیاسی

بصیرت مهم ترین عامل ماندگاری نظام است/ مردم کسی را انتخاب کنند که امانت دار مسئولیت باشد

سیدرضا موسوی گفت: داشتن بصیرت آن‌قدر مهم است که حضرت علی (ع) آن را به‌عنوان مهم‌ترین عامل ماندگاری هر نظامی برشمرده‌اند؛ مردم سعی در انتخاب نمایندگانی داشته باشند که دارای روحیه جهادی، خدمت گذار و امانت‌دار مسئولیت باشند.

به گزارش درگزخبر؛ سید رضا موسوی شب گذشته در نشست بصیرتی با نمازگزاران مسجد امام حسین (ع) درگز ضمن اشاره به خطبه ۱۷۳ نهج‌البلاغه اظهار کرد: در فرمایش حضرت علی (ع) داشتن بصیرت آن‌قدر مهم است که آن را به‌عنوان مهم‌ترین عامل ماندگاری هر نظامی برشمرده‌اند.

وی افزود: بنابراین اگر مردم جامعه‌ای دچار ضعف بصیرت شوند، آن نظام ماندگاری نخواهد داشت، حتی اگر رهبر آن جامعه شخص حضرت علی (ع) باشد.

کارشناس ارشد مسائل سیاسی تصریح کرد: با نگاهی گذرا به تاریخ سیاسی جهان می‌شود فهمید که نظام‌های مختلف دنیا به‌واسطه رویارویی مردم با حکومت سرنگون شده‌اند، حتی اگر آن نظام با توپ و تانک در مقابل مردم ایستادگی کرده باشد.

موسوی نظام شوروی سابق و حکومت پهلوی را نمونه‌ای بارز از این دست حکومت‌ها دانست و گفت: شوروی سابق باآن‌همه قدرت نظامی و ابهت و اقتدار، زمانی که پشتوانه مردمی خود را از دست داد دچار ازهم‌پاشیدگی شد؛ حکومت پهلوی نیز نتوانست با کمک ژنرال‌های آمریکایی در برابر سیل عظیم انسانی بایستد و با از دست دادن حمایت مردمی، حکومت خود را از دست داد.

وی تأکید کرد: در این میان عاملی که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در چهل سال گذشته حفظ کرده و آن را با تمام قدرت به‌پیش می‌برد، همین عامل مردمی بودن آن است.

 کارشناس ارشد مسائل سیاسی حضور مردم در حماسه بزرگ ۹ دی را یکی از مظاهر حمایت مردم از نظام خواند و تشریح کرد: ما در طول این چهل‌ساله بارها شاهد بودیم که دشمنان انقلاب در سدد ایجاد اختلاف و بروز مشکلات و شورش در بین مردم بوده‌اند، اما مردم بصیر و انقلابی ایران، همیشه با سر دادن شعار دفاع از نظام و انقلاب، توطئه دشمنان را خنثی کردند.

موسوی تصریح کرد: البته همین مردم در مقاطعی به دلیل مشکلات پیش‌آمده ناشی از تصمیم‌گیری‌های نادرست دولت، گلایه‌مند بوده‌اند و مطالبات بر حقی هم داشته‌اند اما به‌محض مشاهده تلاش دشمنان برای سوءاستفاده از شرایط ایجاد شده، صف خود را از دشمن جدا کردند.

وی تأکید کرد: عامل اصلی مشکلات کنونی کشور، تفکر غرب‌گرا و توسعه محور است؛ از طرفی در چهل سال گذشته هر جا تفکر انقلابی حاکم شد، به دستاوردهای بزرگی رسیدیم؛ لذا راه‌حل عبور از مشکلات اقتصادی حاکم شدن همین تفکر انقلابی و اعتمادبه‌نفس ملی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی است.

این کارشناس مسائل سیاسی در پایان با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: ملت ما باید بصیرت را در خود افزایش داده و با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب سعی در انتخاب نمایندگانی داشته باشند که دارای روحیه جهادی، خدمت گذار و امانت‌دار مسئولیت باشند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.