دسامبر 24th, 2019

افتتاح سد مخزنی ابیورد با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو

سد ابیورد با اعتبار ۲۱۵میلیارد تومان افتتاح شد

ظهر امروز در مراسمی با حضور وزیر نیرو، سد مخزنی ابیورد با هزینه کرد اعتباری بالغ بر 215 میلیارد تومان جهت تامین آب شرب منطقه و آب مورد نیاز صنعت افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش درگزخبر؛ رضا اردکانیان، وزیر نیرو ظهر امروز در مراسم افتتاح سد مخزنی ابیورد درگز با حضور در جمع خبرنگاران گفت: امیدواریم افتتاح این طرح باعث افزایش رفاه و امنیت خاطر هموطنان عزیز ما در منطقه باشد.

وی افزود: برای احداث سد ابیورد تاکنون مبلغ ۲۱۵ میلیارد تومان هزینه شده و تا پایان امسال یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان دیگر نیز هزینه خواهد شد؛ احداث سد هم برای توسعه آب و خاک این منطقه بسیار حساس و کلیدی است که انشالله بتوانیم آب شرب درگز و روستاهای تحت پوشش و همچنین آب مورد نیاز صنعت را از این سد تامین نموده و بزرگترین گلخانه استان را در این شهرستان مرزی داشته باشیم.

اردکانیان با اشاره به اجرای پویش هر هفته الف–ب- ایران اظهار کرد: وزارت نیرو ۲۲۷ پروژه بزرگ آب، فاضلاب و برق شامل ۱۰ سد بزرگ، ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه در ۹ استان، ۲۶ هزار هکتار شبکه‌های آبیاری و زهکشی، ۲۹ تصفیه‌خانه فاضلاب، آب‌رسانی به بیش از ۱۱۰ روستا و …. را با سرمایه‌گذاری ۳۳۰۰۰ میلیارد تومان در دست اجرا دارد.

وی افزود: از این تعداد، درحالی‌که هنوز ۳ ماه تا پایان سال فرصت است، ۸۶ پروژه با سرمایه‌گذاری ۸۱۰۰ میلیارد تومان افتتاح و بهره‌برداری شده است.

۴۶ پروژه بزرگ آب، فاضلاب و برق در استان خراسان رضوی در حال اجراست

وزیر نیرو گفت: این وزارتخانه در استان خراسان رضوی ۴۶ پروژه با اعتبار بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان را پیش‌بینی کرده که در هفته جاری شاهد افتتاح ۱۳ پروژه در نقاط مختلف استان با سرمایه‌گذاری بیش از ۵۷۰ میلیارد تومان بودیم.

وی افزود: نکته مهم این است که علی‌رغم تحریم‌های همه جانبه و ظالمانه دشمن، پایداری مردم ما نه‌تنها دربرگیرنده امنیت و استقلال کشور است بلکه دستاورد بزرگ آن برای جامعه جهانی منصرف ساختن قدرت‌های بزرگ از این روش‌های خصمانه است؛ ما از خاکستر این تحریم‌ها ققنوس‌وار برخواهیم خواست و نسل جدیدی از فناوری و خوداتکایی به فرزندانمان هدیه می‌دهیم.

اردکانیان تصریح کرد: امروز هر گامی که در جهت افزایش سطح امیدواری جامعه برداشته شود یک امر مقدس و خداپسندانه است و متقابلاً هر اقدامی که کم اعتمادی مردم را به دنبال داشته باشد در مسیر و جهت‌گیری دشمنان این مرزوبوم است.

از دشمن نباید جز دشمنی انتظار داشت

این مقام مسئول تأکید کرد: دشمن هیچ‌گاه دست از دشمنی با مردم و نظام ما برنخواهد داشت؛ روزی با در دست گرفتن پارچ و لیوان در برابر مردم خشک‌سالی زده و روزی با بزرگنمایی خسارات نزولات آسمانی سعی در ناکارآمد جلوه دادن حکومت و ترویج بی آیندگی دارد.

وی در ادامه با اشاره به موضوع جمع‌آوری و تسویه فاضلاب به عنوان یکی از شاخصه‌های توسعه‌یافتگی گفت: ۴۰ سال پیش با وجود ارتباطات گسترده با دنیا عدد کل تصفیه‌خانه‌های کشور به تعداد انگشتان دست نمی‌رسید اما امروز با وجود این سطح از تحریم و رشد ۲٫۳ برابری جمعیت، ۲۲۳ مین تصفیه‌خانه فاضلاب را افتتاح کرده و به بهره‌برداری رساندیم.

وزیر نیرو در پایان ضمن تقدیر و تشکر از تمامی کسانی که در به ثمر رسیدن پروژه سد بزرگ ابیورد نقش داشتند خاطرنشان کرد: انشالله بتوانیم با پیگیری مسئولین و همراهی مردم عزیز، بار دیگر شاهد افتتاح چنین پروژه‌هایی در سطح استان و شهرستان درگز باشیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.