دسامبر 19th, 2019

معضل نبود جای پارک در خیابان های درگز

واگذاری به بخش خصوصی، راه‌حل شهرداری درگز

نبود جای پارک در خیابان‌های درگز به یک معضل بزرگ تبدیل شده است؛ شهردار درگز راه برون رفت از این مشکل را سرمایه گذاری بخش خصوصی می داند

به گزارش درگزخبر؛ امروزه حضور امکانات و تجهیزات در زندگی مردم اگرچه همواره باعث حل بسیاری از مشکلات و فراهم آوردن رفاه نسبی برای آنان شده اما معضلاتی را هم با خود به همراه دارد که گاها حل برخی از آنها احتیاج به سرمایه گذاری و زیرساخت های زیادی دارد.

گسترش روزافزون تعداد خودروها در معابر شهری و نبود پارکینگ مناسب در سطح شهر، یکی از مشکلاتی است که در شهرهای کوچکی همچون شهرستان درگز دغدغه مردم شده و در ظاهر راهی برای برون رفت از آن یافت نمی شود.

یکی از همشهریان درگزی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: فضای محدود حاشیه خیابان‌ها و نبود پارکینگ عمومی در شهر باعث شده از ساعات اولیه روز تا آخرین ساعات شب عملا جایی برای پارک کردن خودروها پیدا نکنیم؛ برای حل این مشکل یا مجبوریم برای رفع و رجوع امورات روزانه ماشین خود را چند کوچه آن طرف تر پارک کرده و یا اصلا با تاکسی به سطح شهر بیاییم.

مجتبی وافی از دیگر همشهریان تصریح کرد: اگر بخواهیم برای خرید یک کالا و یا انجام یک کار اداری با ماشین به سطح خیابان‌های اصلی شهر برویم مجبوریم دوبله پارک کنیم چرا که حاشیه خیابان اکثرا در انحصار کاسبانی است که هر روز با خودرو به محل کار می آیند و ماشین آنها تا زمان تعطیلی خیابان همانجا پارک است.

دوبله پارک کنید پلیس از خجالت شما در می آید

وی افزود: با این حال دوبله پارک کردن هم باعث شلوغی و بروز تصادفات ناخواسته در خیابان شده و هم اینکه افسر محترم راهنمایی و رانندگی با چسباندن برگ جریمه بر روی شیشه خودرو، حسابی از خجالت ما در می آید.

رمضان یزدان پناه، شهردار درگز در جمع خبرنگاران با تایید این موضوع گفت: دغدغه ایجاد پارکینگ در سطح شهرستان یکی از مسائلی است که از مدتها قبل در دستور کار شهرداری بوده و همچنان هست اما نداشتن زمین مناسب برای ایجاد چنین فضایی، دغدغه را به مشکل و معضل تبدیل کرده است.

وی تاکید کرد: در چنین شرایطی نیاز است سرمایه گذاران محترم به عرصه ورود کرده و آمادگی خود را برای ایجاد پارکینگ اعلام کنند، شهرداری هم عملیات صدور مجوزهای لازم برای این مساله بسیار مهم را تسریع و پیگیری خواهد کرد.

به نظر می رسد در شرایط فعلی که مردم و مسئولان درگز با کمبود زمین در مرکز شهر مواجه هستند و با بی تدبیری مدیران ارشد اجرایی کشور که منجر به افزایش روز به روز قیمت زمین و ملک شده است، راهی جز استفاده از دوچرخه و خودروهای عمومی برای حل این مشکل وجود نداشته باشد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.