دسامبر 6th, 2019

حجت الاسلام حسین عیدی امام جمعه موقت درگز

مهم ترین اصل در انتخاب فرد اصلح، تدین باشد

امام جمعه موقت درگز گفت: مهم ترین اصل در انتخاب فردی که قرار است به نمایندگی از یک جمع و گروهی تصمیم گیری کند تدین و ولایت مداری اوست، چرا که انسان متدین اهل خیانت و دروغ نیست و اهداف کشور و انقلاب را بر اهداف شخصی خود مقدم می داند

به گزارش درگزخبر؛ حجت الاسلام حسین عیدی امام جمعه موقت درگز در خطبه های نمازجمعه ۱۵ آذر ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: مرحله اول تقوا انجام واجبات و ترک محرمات است.

وی در ادامه با تبریک ولادت امام حسن عسکری (ع) به بیان انتظارات این امام همام از شیعیان پرداخت و عنوان کرد: اندیشه، تفکر و تعقل که پیشرفت مادی و معنوی انسان مشروط به آن است، حسابرسی به عمال و پاسخگو بودن به خود و مردم، امانت داری و راستگویی و در نهایت یاد خدا و مرگ بودن از جمله ویژگیهایی است که شیعیان واقعی با این صفت ها شناخته می شوند.

امام جمعه موقت درگز تشریح کرد: حضور حضرت معصومه (س) در قم مایه برکت این شهر است به نحوی که امام صادق (ع) بشارت حضور ایشان در قم را داده بودند؛ قم به یمن وجود حضرت معصومه (س) حرم اهل بیت، مرکز بسط و نشر جهانی اسلام و زمینه ساز ظهور حضرت مهدی (عج) خواهد بود.

دانشجو دارای ماهیت ضد استکباری و ضد آمریکایی است

حجت الاسلام ایروانی تبیین کرد: دانشجو یکی از اقشاری است که به دلیل داشتن ماهیت ضد استکباری و ضد آمریکایی مورد عنایت ویژه مقام معظم رهبری است؛ تا آنجا که ایشان از ابتدای قبول مسئولیت رهبری تاکنون بیش از ۳۰ جلسه در مورد دانشجویان و انتظاراتی که از آنها می رود سخنرانی داشته اند.

وی افزود: از بین تمام مطالبات رهبری از دانشجویان چند مورد خیلی برجسته و ویژه است که می توان به آرمان خواهی دانشجویان، گفتمان سازی در راه تحقق آرمانهای انقلاب و فرهنگ سازی اشاره کرد؛ اینها در واقع رسالت ها و فرایض دانشجویان انقلابی هستند.

رئیس حوزه علمیه درگز با اشاره به بحث داغ ثبت نام نمایندگی مجلس تصریح کرد: متاسفانه در چند ساله اخیر اصول و معیارهای انتخاب اصلح جابجا شده و افراد مسائلی را ملاک قرار می دهند که نه دین و نه شرع و نه عرف این معیارها را قبول ندارد.

مراقب انتخاب خود باشید …

امام جمعه موقت درگز تاکید کرد: مهم ترین اصل در انتخاب فردی که قرار است به نمایندگی از یک جمع و گروهی تصمیم گیری کند تدین و ولایت مداری اوست، چرا که انسان متدین اهل خیانت و دروغ نیست و اهداف کشور و انقلاب را بر اهداف شخصی خود مقدم می داند.

وی در پایان خطاب به کاندیدا و حامیان آنها خاطرنشان کرد: قبول مسئولیت و رأی دادن در انتخابات یکی از تکالیف الهی است؛ اگر به بهانه های مختلف از حضور در عرصه انتخابات خودداری کنیم قطعا دیگران برای ما تصمیم خواهند گرفت اما در انتخاب خود مراقب باشید چرا که بدترین مردم کسی است که آخرتش را به دنیا بفروشد و از آن بدتر کسی است که آخرتش را به دنیای دیگران بفروشد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.