نوامبر 25th, 2019

تصویری از محل استتار صیادان غیر مجاز در درگز

دستگیری صیادان غیرمجاز پرندگان شکاری در درگز

یک نفر صیاد حرفه‌ای پرندگان که از استان بوشهر برای صید و قاچاق پرنده شکاری بالابان به درگز آمده بود، در حال صیادی به همراه همدستانش شناسایی و دستگیر شد.

حسین اصلاحی در گفتگو با درگزخبر؛ از دستگیری یک گروه صید غیرمجاز پرندگان در درگز خبر داد و اظهار کرد: پرسنل یگان حفاظت این اداره در پی رصد و مراقبت همه روزه از حوزه استحفاظی شهرستان، یک گروه صید غیرمجاز پرنده بالابان را پیش از شکار دستگیر کردند.

وی افزود: بالابان از بزرگ‌ترین انواع شاهین و از محبوبترین پرندگان شکاری نزد بازداران است که با توجه به شکار، صید بی رویه و قاچاق آن به کشورهای حوزه خلیج فارس در معرض خطر انقراض قرار گرفته‌ است.

رئیس اداره محیط زیست درگز گفت: شکارچیان غیرمجاز که در کوخه یا همان محل حفاری شده برای استتار و دام پهن کردن کمین کرده بودند، به محض مشاهده ماموران محیط زیست یک بهله دلیجه صید شده به همراه یک قطعه قمری را آزاد کردند اما از آنها ادوات بازگیری شامل تور و قنداق پیچ، کشف و ضبط شد.

جریمه ۲۰ میلیون تومانی در انتظار صیادان و شکارچیان دلیجه

اصلاحی توضیح داد: معمولا پرندگانی مانند دلیجه، قمری و کبوتر به عنوان دام برای صید پرنده اصلی که همان بالابان باشد مورد استفاده قرار می گیرند؛ برای صید و شکار دلیجه در قانون مبلغ ۲۰ میلیون تومان جریمه در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: با دستگیری صیاد اصلی که از حوالی استان بوشهر به درگز آمده بود، همدستان او که متاسفانه بومی این شهر بودند شناسایی، دستگیر و تحویل حوزه قضایی لطف آباد شدند.

این مقام مسئول گفت: با انقراض و حذف یک گونه جانوری از چرخه طبیعت، جانوران بالای هرم مجبور هستند نیازهای غذایی خود را از منابع دیگری تامین کنند؛ نتیجه آن هم حمله گرگ به گله گوسفندان و خرابکاری زمین های کشاورزی توسط خوک ها می شود؛ بنابراین تبعات منفی شکار پرندگان و انقراض آنها گریبانگیر ساکنین بومی خواهد شد.

اصلاحی در پایان خاطرنشان کرد: از مردم عزیز استدعا داریم در صورت مشاهده افراد مشکوک مخصوصا افرادی که از جنوب کشور آمده و بدون هیچ دلیلی در شهر رفت و آمد دارند، بلافاصله مراتب را به این اداره گزارش کنند تا بتوانیم سدی باشیم در برابر تمام متخلفانی که منابع ارزشمند این کشور را برای به دست آوردن سود و منفعت قاچاق می کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.