نوامبر 16th, 2019

غلامحسین ندری رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت درگز

افزایش قیمت کالاها به بهانه افزایش قیمت بنزین پذیرفتنی نیست

رئیس اداره صمت درگز گفت: اگرچه قیمت بنزین افزایش پیدا کرده اما تاثیر آن در جهت افزایش قیمت سایر کالاها اصلا پذیرفتنی نیست؛ هر گونه افزایش قیمت کالا و خدمات فقط و فقط از طریق مراجع معتبری همچون اداره صنعت و اتاق اصناف قابل استناد است.

غلامحسین ندری در گفتگو با درگزخبر؛ ضمن تاکید بر عدم افزایش قیمت کالاها اظهار کرد؛ اگرچه قیمت بنزین افزایش پیدا کرده اما تاثیر آن در جهت افزایش قیمت سایر کالاها اصلا پذیرفتنی نیست؛ چرا که حمل و نقل کالا عمدتا توسط خودروهایی انجام می شود که سوخت آنها گازوئیل بوده و این حامل انرژی هم تاکنون افزایش قیمتی نداشته است.

رئیس اداره صمت درگز گفت: علاوه بر قیمت کالا، هنوز هیچ گونه برنامه ریزی برای افزایش هزینه حمل و نقل درون شهری و برون شهری همچون تاکسی ها و سواری های مسافربری بین شهری صورت نگرفته و صاحبان اینگونه مشاغل باید با قیمت های قبل به فعالیت خود ادامه دهند.

وی تصریح کرد: هر گونه افزایش قیمت کالا و خدمات فقط و فقط از طریق مراجع معتبری همچون اداره صنعت و اتاق اصناف قابل استناد بوده که معمولا قیمتها به صورت روزانه از طریق رسانه های دسته جمعی به مردم اعلام می شود؛ ضمن اینکه کالاهای اساسی همچون گوشت، مرغ، قند، شکر و غیره با توجه به اینکه ارز دولتی به آنها تخصیص یافته و به صورت تنظیم بازار ارائه می شوند به هیچ وجه تغییر قیمت نخواهند داشت.

مردم گرانفروشی را به ۱۲۴ گزارش کنند

ندری ابراز کرد: با توجه به مطالب بیان شده افزایش خودسرانه قیمتها به بهانه افزایش قیمت بنزین ممنوع بوده و با خاطیان برخورد خواهد شد؛ شهروندان عزیز اگر موردی را مشاهده کردند می توانند با مراجعه به اداره صمت، اتاق اصناف و فرمانداری در شهرستان و بخشداری در مراکز بخشها مراتب را گزارش کنند؛ همچنین شماره تماس ۱۲۴ آماده پذیرش گزارشات و شکایات مردمی است.

این مقام مسئول تبیین کرد: البته بازرسین اصناف شهرستان از امروز نظارت و کنترل های خود را برای مقابله با هر گونه سودجویی از موضوع افزایش قیمت بنزین افزایش داده اند؛ در روزهای آینده هم جلسه ای با مسئولین شهرستان خواهیم داشت تا بتوانیم ضمن اجرای دقیق سیاست های دولت، حقوق مردم را حفظ کرده و خدمات مطلوبی را به همشهریان عزیز ارائه کنیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.