نوامبر 15th, 2019

حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز

عملکرد بسیار خوب قوه قضائیه باعث نگرانی برخی مسئولین شده/ مسئولین فریاد خود را بر سر آمریکا بزنند نه بر سر مردم!

امام جمعه درگز گفت: عملکرد بسیار خوب قوه قضائیه در مبارزه با مفاسد اقتصادی باعث نگرانی و ناراحتی بعضی مسئولین شده و آنها را در برابر این قوه قرار داده

به گزارش درگزخبر؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تقوا بهترین سرمایه انسان برای سعادت دنیا و آخرت است.

وی در ادامه با تبریک ولادت حضرت محمد (ص) به برشمردن برخی ویژگیهای شاخص آن حضرت پرداخت و عنوان کرد: انسان در ابعاد فردی و اجتماعی زندگی خود هیچ اسوه ای را بهتر از پیامبر اکرم (ص) پیدا نمی کند؛ ایمان حقیقی و خشوع در برابر خدا، اشتیاق سیری ناپذیر در عبادت، دلسوزی نسبت به هدایت مومنین، صداقت، پرهیز از غرور و تکبر و در نهایت تواضع آن حضرت در برخورد با مردم از جمله آن ویژگیهاست.

امام جمعه درگز نقش کتاب در ارتقا فرهنگ جامعه را بی نظیر دانست و گفت: همه افراد جامعه باید با کتاب و مطالعه انس داشته باشند؛ متاسفانه در کشور ما سرانه مطالعه نسبت به استفاده از فضای مجازی بسیار پایین است و همین موضوع غفلت از کتاب یکی از آسیب های جدی در حوزه فرهنگی کشور است.

حجت الاسلام ایروانی تبیین کرد: بسیج یعنی تفکر انقلابی، ولایتمداری و وظیفه شناسی؛ سالهای گذشته تفکر بسیجی انقلاب را پیروز کرد و امروز هم اگر می خواهیم در حوزه های مختلف جنگ با دشمن پیروز شویم باید تفکر بسیجی داشته باشیم.

وی در بخش های دیگری از سخنان خود تصریح کرد: عملکرد بسیار خوب قوه قضائیه در مبارزه با مفاسد اقتصادی، احیا واحدهای تولیدی، مبارزه با زمین خواری و فرارهای مالیاتی در نیمه اول سال جاری بسیار امید آفرین و ارزشمند است؛ البته این موضوع نباید باعث نگرانی و ناراحتی بعضی مسئولین شده و آنها را در برابر این قوه قرار دهد.

امام جمعه درگز افزود: اینکه بعضی مسئولین به خاطر فساد و ویژه خواری اطرافیان خود اجرای عدالت را زیر سوال می برند نه شرعی است و نه قانونی؛ اتفاقا وظیفه اصلی به گردن دولت است که نباید اجازه دهد فساد به وجود آید؛ مسئولین دنبال اجرای عدالت باشند نه طرفداری از دوستان و نزدیکان خود.

حجت الاسلام ایروانی خطاب به برخی مسئولین اجرایی کشور گفت: شورای نگهبان و قوه قضائیه دشمن این ملت نیست، دشمن شما آمریکاست که ۶ سال توان و فرصت کشور را در موضوع برجام بر باد داد و نگذاشت تلاشهای شما به ثمر بنشیند؛ بنابراین باید فریادهای خود را بر سر او بزنید نه بر سر این مردم.

وی با اشاره به موضوع گران شدن بنزین تشریح کرد: گران شدن یکباره بنزین بعد از گذشت ۵ سال سیاستی است که برای رای جمع کردن از مردم در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری انجام شده؛ مسئولین مراقب باشند کسی به بهانه سهیمه بندی و افزایش قیمت بنزین به فکر گرانی مجدد کالاها و خدمات نباشد.

امام جمعه درگز در پایان خاطرنشان کرد: مردم ضعیف و محروم جامعه صاحبان اصلی این کشور هستند؛ مبادا پولی که از صرفه جویی حامل های انرژی به دست می آید، سهم ویژه خواری و دزدی یک عده محدود شود؛ این پول باید صرف مردم و برای رونق صنعت و تولید هزینه شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, , , , , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.