نوامبر 14th, 2019

مولوی عبدالحمید ایل نژاد امام جماعت اهل سنت درگز

دوری کردن از وحدت، عامل مشکلات برخی کشورهای اسلامی است

امام جماعت اهل سنت درگز گفت: امروز ریشه مشکلات برخی کشورهای اسلامی، نه تنها خباثت ها و لشکرکشی های آمریکا و دست نشانده های آنان، بلکه دامن زدن به اختلافات داخلی و دوری کردن از وحدت است.

به گزارش درگزخبر؛ شب گذشته مولوی عبدالحمید ایل نژاد در مراسم جشن هفته وحدت در مسجد پیامبر اکرم (ص) اهل سنت درگز؛ رأفت و مهربانی پیامبر گرامی اسلام را عامل جذبه ایشان دانست و اظهار کرد: وجود نازنین پیامبر اسلام همیشه باعث وحدت و همدلی بوده و افراد مختلف از قبیله ها و طبقات اجتماعی متفاوت مانند پروانه ای بر گرد شمع وجودی ایشان می چرخیدند.

وی افزود: سیره رفتاری پیامبر اسلام (ص) به گونه ای بود که نه سفید پوست بر سیاه پوست احساس برتری می کرد و نه عرب بر عجم و نه ثروتمند بر فقیر، چرا که ایشان با استناد به آیات نورانی قرآن، ملاک برتری افراد را تقوا عنوان فرموده بودند؛ این رفتار ایشان به همه ما درس وحدت می دهد.

امام جماعت اهل سنت درگز گفت: امروز هم آن چیزی که مسلمانها را در کنار یکدیگر جمع کرده و باعث همدلی آنها شده همین محبت و عشق به پیامبری است که در سخت ترین شرایط، نه تنها کسی را نفرین نکردند، بلکه همیشه برای هدایت مردم زمان خود و امت های بعدی دعا می فرمودند.

مولوی ایل نژاد تاکید کرد: اگر می خواهیم مورد رحمت الهی قرار بگیرم باید ضمن اطاعت از پیامبر (ص)، اختلافات و تفرقه ها را کنار گذاشته و مانند ید واحد شویم؛ اصلا اطاعت از پیامبر یعنی وحدت و برادری و عدم تنازع و اختلاف.

وی تصریح کرد: امروز ریشه مشکلات برخی کشورهای اسلامی، نه تنها خباثت ها و لشکرکشی های آمریکا و دست نشانده های آنان، بلکه دامن زدن به اختلافات داخلی و دوری کردن از وحدت است.

امام جماعت اهل سنت درگز ابراز کرد: گذر از مشکلات و اختلافات و تبیین مشترکان میان مسلمانان، باعث دلگرمی هر چه بیشتر و افزایش محبت آنها نسبت به یکدیگر می شود.

مولوی ایل نژاد در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران از لحاظ وحدت و تعامل میان فرق و مذاهب مختلف یکی از کشورهای نمونه دنیاست؛ امیدواریم این تعاملات روز به روز بیشتر شده و خدا به واسطه این وحدت و برادری پیروزی و نصرت واقعی را نصیب ملت های مسمان دنیا کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.