نوامبر 4th, 2019

درگز 35 دانش آموز شهید تقدیم به انقلاب کرد/ کوچکترین شهید دوران دفاع مقدس درگزی است

فرمانده بسیج دانش آموزی درگز گفت: مردم درگز در دوران دفاع مقدس 35 دانش آموز شهید تقدیم انقلاب کردند؛ کوچکترین شهید دفاع مقدس به نام شهید اژدو با سن 10 سال از دل همین مردم راهی جنگ شد و در عملیات الی بیت المقدس به فیض شهادت نائل آمد.

هادی گله دار در گفتگو با درگزخبر؛ ضمن گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی و یاد و خاطره شهدای دانش آموز اظهار کرد: شهدای دانش آموز ما از مظلوم ترین و مقرب ترین شهدای انقلاب هستند چرا که با سنین بسیار کم، فراغت و آسایش کودکانه خود را کنار گذاشته و همچون مردان مرد وارد عرصه دفاع از میهن شدند.

 

فرمانده بسیج دانش آموزی درگز ابراز کرد: مردم درگز در دوران دفاع مقدس 360 شهید تقدیم به انقلاب کردند که 35 نفر آنها دانش آموز بودند؛ افتخار ما این است که کوچکترین شهید دفاع مقدس به نام شهید اژدو با سن 10 سال و 7 ماه از دل همین مردم راهی صحنه های نبرد حق علیه باطل شد و در عملیات الی بیت المقدس فتح خرمشهر، به فیض شهادت نائل آمد.

 

گله دار گفت: از خودگذشتگی و دلاوری های دانش آموزان ما در اوایل انقلاب، ماندگارترین و اثرگذارترین کاری است که امروز می توانیم آن را برای دانش آموزان نسل جدید تبیین کنیم؛ در واقع شهدای دانش آموز چراغ راهی شدند برای نسل های پس از جنگ.

 

وی در ادامه به تشریح برنامه های انجام شده توسط حوزه بسیج دانش آموزی درگز پرداخت و عنوان کرد: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و اجرای بیانیه گام دوم انقلاب، مسئولیت واحدهای مقاومت بسیج 20 مدرسه با جامعه آماری 150 نفر را به نوجوانان 15 تا 17 ساله واگذار کردیم؛ چرا که در نگاه رهبری بسیج دانش آموزی باید دروازه ورود افراد به اجتماع و پرورش نیروهای قوی و مسئولیت پذیر برای آینده جامعه باشد.

 

فرمانده بسیج دانش آموزی درگز تبیین کرد: تابستان امسال 40 نفر از دانش آموزان دختر و پسر مدارس مختلف شهرستان، طراحی، رنگ آمیزی و زیباسازی 15 مدرسه در سطح شهر را بر عهده گرفتند؛ این عمل که در راستای سازندگی و مشارکت دانش آموزان در آبادانی کشور صورت گرفته بود ضمن پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان و آموزش مهارت، با استقبال مدیران مدارس همراه بود.

 

گله دار طرح شهید بهنام محمدی را یکی از اقدامات تاثیرگذار بسیج دانش آموزی در سالهای اخیر دانست و تصریح کرد: سرگروههای توانمند و آموزش دیده این طرح با برگزار کردن برنامه های علمی، فرهنگی، مذهبی و مسابقات مختلف در سه مدرسه از سطح شهرستان، به دنبال جذب و اتصال دانش آموزان به مساجد هستند؛ خوشبختانه در طرح شهید بهنام به توفیقات زیادی دست یافته ایم.

 

وی افزود: شرکت در لیگ علمی پایا، شناسایی مخترعین و مبتکرین بسیجی جهت شرکت در جشنواره های استانی و کشوری، شناسایی، آموزش و نظارت بر تدریس درس آمادگی دفاعی، راه اندازی پویش کتاب خوانی در سطح مدارس، شرکت در پیاده روی دانش آموزی اربعین، برگزاری هیئات دانش آموزی و اجرای هر ساله برنامه احلی من العسل از جمله اقدامات دیگر بسیج دانش آموزی درگز است.

 

گله دار در پایان حلقه مفقوده تعلیم و تربیت دانش آموزان را ارتباط گیری ضعیف والدین و نهادهای اجتماعی با مدارس دانست و خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم دانش آموزان ما شخصیت تاثیرگذاری در آینده این نظام و انقلاب شده و بتوانند مدیریت کشور را در دست بگیرند باید از همین ابتدا همکاری خود با عوامل مدیریتی و تربیتی مدارس را تقویت کرده و در پی احصاء نیازها و حل مشکلات باشیم.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.