نوامبر 1st, 2019

حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز

سرپرست جدید فرمانداری از جوانهای با انگیزه، دارای تفکر انقلابی و قانون مدار است

سرپرست جدید فرمانداری درگز از جوانان با انگیزه و دارای تفکر انقلابی و قانون مدار هستند؛ مردم با همراهی همه جانبه با ایشان، به رفع مشکلات شهرستان کمک کنند.

به گزارش درگزخبر؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: اگر انسان در هر لحظه زندگی خود متوجه نعمتهای بی پایان الهی باشد، این یادآوری به ترک گناه و معصیت و افزایش تقوا در او کمک می کند.

 

وی با عرض تسلیت پیشاپیش شهادت امام عسکری (ع) گفت: این امام بزرگوار بیش از نصف عمر 28 ساله خود را در حبس یا حصرخانگی بودند چرا که خلفای وقت می دانستند امام زمان (عج) فرزند بلافصل ایشان بوده و برای کاهش نفوذ و عزت آن امام همام در بین شیعیان و متوقف کردن مبارزه با ظلم و استبداد، هیچ راهی جز حذف فیزیکی نداشتند.

 

حجت الاسلام ایروانی در ادامه اساسی ترین علت غیبت امام زمان (عج) را سستی و تنبلی شیعیان آن حضرت دانست و تصریح کرد: منتظر واقعی کسی است که شرایط زندگی تحت لوای حکومت حضرت مهدی (عج) و عزت و امنیت آن دوران را درک کرده و تحقق این وعده الهی را با تمام وجود از خدا بخواهد؛ اما متاسفانه کم هستند کسانی که در طول روز امام خود را یاد کنند، چه برسد به آنکه برای ظهور ایشان دعا کنند.

 

امام جمعه درگز عنوان کرد: بسیج یعنی تکلیف مداری و موقعیت شناسی و بسیجی واقعی یعنی کسی که اقتضای زمان خود را شناخته و متناسب با آن اقدام کند؛ بسیجیان دانش آموز و دانشگاهی ما در اوایل انقلاب مبارزات بسیار خوبی علیه استعمار و استکبار انجام دادند؛ امروز وظیفه همه ماست که همچون سالهای گذشته با حضور پرشور در راهپیمایی 13 آبان، آن شهدای گرانقدر را گرامی داشته و راه آنان را ادامه دهیم.

 

وی ضمن انتقاد از جایگاه بد اسراف و مصرف گرایی مردم در آمارهای جهانی تصریح کرد: اگرچه بیشتر مشکلات کنونی کشور متوجه ضعف و مدیریت غلط مسئولین داخلی است اما در این میان مردم هم با اسراف غذایی گسترده خود که بیش از چند برابر میانگین دنیاست، بیشتر از تحریم ها به کشور آسیب وارد کرده اند؛ 30 درصد از مواد غذایی در ایران ضایع می شود که این عدد معادل غذای 21 میلیون نفر و 60 درصد درامدهای نفتی کشور در بودجه سال 95 است.

 

حجت الاسلام ایروانی گفت: اگرچه تاریخ مصرف ابوبکر البغدادی که توسط آمریکا برای ضربه زدن به اسلام به وجود آمده بود تمام شد و به هلاکت رسید اما تفکر داعشی و تکفیری از بین نرفته و در همه جای دنیا وجود دارد، لذا خوشحالی از این اتفاق نباید ما را غافل و بر خویشتن مغرور کند.

 

امام جمعه درگز با اشاره به بیانات رهبری در مراسم دانش آموختگی دانشگاههای ارتش خاطرنشان کرد: امنیت مهمترین عامل مورد نیاز رشد یک جامعه و بستر تمام پیشرفت های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی است؛ تمام تلاش دشمن برای گرفتن امید از جوانان و مردم ماست اما به لطف خدا جوانهای ما سرشار از امید و انگیزه هستند و وعده الهی مبنی بر ضعف و زبونی دشمنان اسلام و پیروزی مومنین در حال محقق شدن است.

 

وی در پایان تاکید کرد: سرپرست جدید فرمانداری درگز از جوانان با انگیزه و دارای تفکر انقلابی و قانون مدار هستند؛ ضمن آرزوی توفیق و درخواست تلاش مضاعف از این مقام مسئول، از مردم می خواهیم با حمایت و همراهی همه جانبه با ایشان، به رفع مشکلات شهرستان کمک کنند.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.