اکتبر 30th, 2019

شهدای نوجوان ما داغ تصرف ایران اسلامی را بر دل دشمن گذاشتند

فرماندر درگز در مراسم نواخته شدن زنگ ایثار و شهادت گفت: در سنین نوجوانی به نبرد دشمن تا بن دندان مسلح رفتن دل شیر می خواهد؛ از جان گذشتگی شهدای دانش آموز حسرت تصرف ایران اسلامی را بر دل و جان صدامیان و استکبار جهانی گذاشت

به گزارش درگزخبر؛ محمدحسن فرهادی فرماندار درگز در مراسم نواخته شدن زنگ ایثار و شهادت به مناسبت اولین روز از هفته بسیج دانش آموزی استقلال این مرز و بوم را مدیون خون شهدا دانست و اظهار کرد: روزگاری 36 هزار جوان و نوجوان بسیجی به دعوت رهبر فرزانه خود لبیک گفته و با حضور گسترده در جبهه های دفاع حق علیه باطل، این کشور را از چنگال بیگانگان نجات دادند.

 

وی افزود: حقیقتا در سنین نوجوانی به نبرد دشمن تا بن دندان مسلح رفتن دل شیر می خواهد؛ از جان گذشتگی کسانی همچون شهید فهیمده و شهید بهنام محمدی ها حسرت تصرف ایران اسلامی را بر دل و جان صدامیان و استکبار جهانی گذاشت.

 

فرماندار درگز تاکید کرد: در این میان دانش آموزان نسل امروز وظیفه دارند ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، توانایی های خود را در همه زمینه ها رشد و پرورش دهند.

 

فرهادی در ادامه با اشاره به سه توصیه مهم رهبری خطاب به جوانان عنوان کرد: دوران جوانی تعیین کننده سرنوشت کل زندگی انسان است؛ لذا از همین ابتدا باید ارزشهایی همچون نماز، روزه، احترام به والدین و همنوعان را در خود تقویت کرده از رذایل اخلاقی دوری کنید؛ فکرهای آشفته و نسجیده و غیر منطقی برای یک جوان سم است.

 

وی تبیین کرد: در این روزگار و با این عمر کوتاه انسانها، کسانی موفق هستند که بتوانند از همین فرصت اندک بهره برده و به دنبال کسب علم و دانش باشند؛ چرا که آینده و اقتدار میهن اسلامی در دست کسانی خواهد بود که در زمینه های مختلف علمی و پژوهش و دفاعی بنیه علمی خود را تقویت کرده باشند.

 

فرماندار درگز در پایان خاطرنشان کرد: البته موارد مذکور زمانی محقق خواهد شد که انسان دارای جسمی سالم و ذهنی پویا و خلاق باشد، بنابراین ورزش باید از همین ابتدا جزو برنامه های اصلی هر جوانی که خواهان پیشرفت شخصی و اعتلای میهن اسلامی ایران است قرار گیرد.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.