اکتبر 28th, 2019

پهلوان نامدار درگزی، مربی تیم ملی کوراش شد

با پیشنهاد فدراسیون کوراش، پهلوان قنبرعلی قنبری مربی تیم ملی کوراش شد؛ پهلوان قنبری سابق بر این دارای مدالهای درخشان مسابقات جهانی و آسیایی بود.

قنبرعلی قنبری در گفتگو با درگزخبر؛ ورزش را یکی از مهم ترین عوامل حفظ تندرسی و سلامت و روحیه مثبت در انجام امورات دانست و اظهار کرد: علاقه من به رشته ورزشی جودو سبب شد از همان دوران جوانی در باشگاه های ورزشی ثبت نام کرده و به صورت مستمر و منظم پیگیر این ورزش باشم.

 

وی افزود: استعداد بالا و کسب مقام های متعدد در مسابقات استانی و کشوری زمینه حضور در تیم ملی جودو را برای من فراهم کرد؛ در سن 21 سالگی به عضویت تیم ملی جودو درآمده و سه سال عضو تیم ملی بودم.

 

مربی تیم ملی کوراش تصریح کرد: حضور هشت ساله در لیگ برتر جودو، دریافت کاپ فجر و بسیاری مدالهای کشوری دیگر نوید حضور در مسابقات المپیک و مسابقات جهانی را برای من در بر داشت اما متاسفانه مسائلی همچون سلیقه ای عمل کردن مسئولین ورزشی و حق خوری ها باعث شد این انتظارات هیچ گاه تحقق پیدا نکند.

 

قنبری عنوان کرد: به دنبال انصراف از جودو، رشته کوراش را برای ادامه راه برگزیده و در سال 92 به عضویت تیم ملی کوراش درآمدم؛ مقام های متعدد قهرمانی ایران، اولین مدال طلای سال 2014 بازیهای آسیایی تایلند، مدال طلای سال 2015 جهان، مدال نقره سال 2016 بازیهای آسیایی ویتنام، مدال برنز سال 2017 بازیهای آسیایی ترکمنستان و مدال برنز بازیهای آسیایی جاکارتا بخشی از افتخارات من در حوزه ورزش کوراش است.

 

وی تبیین کرد: در این میان با توجه به شرکت در چند دوره مسابقات کشتی چوخه و کسب مقام های قهرمانی و نایب قهرمانی، افتخار لقب پهلوان را از سوی مردم عزیز شهرم دریافت کردم؛ البته پهلوانی به عنوان نیست و باید منش و معرفت این لقب، خدمت به مردم و دستگیری از نیازمندان در وجود انسان نهادینه شود.

 

مربی تیم ملی کوروش تبیین کرد: همزمان با پایان یافتن مسابقات جاکارتا و خداحافظی از دنیای قهرمانی، با پیشنهاد فدراسیون مبنی بر قبول مربی گری تیم ملی کوراش بزرگسالان مواجه شدم؛ البته بر خلاف تصور عوم مردم، مربی گری فقط دریافت حکمی از سوی فدراسیون است و هیچ منفعت مالی برای ما ندارد.

 

قنبری تاکید کرد: با این وجود مربی گری را قبول کردم تا به سهم خود نگاه سلیقه ای در اعزام ورزشکاران به مسابقات را کاهش داده و در ضمن الگویی برای جوانان و ورزشکارانی باشم که شهرستانی بودن آنها، باعث شده اعتماد به نفس کافی برای شرکت در مسابقات و کسب درجات بالای ورزشی را نداشته باشند.

 

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر شغلی اصلی خود گفت: از سال 1389 تا به امروز به صورت قراردادی در آموزش و پرورش شهرستان مشغول خدمت هستم؛ البته با هدف آشنایی جوانها با ورزش و حفظ آنها از معضلات اجتماعی کلاسهای ورزشی هم در سطح شهرستان برگزار می کنم اما چون به دنبال درآمد زایی نیستم تمام متربیانی که اوضاع مالی مناسبی ندارند به صورت رایگان در کلاسهای من شرکت می کنند.

 

مربی تیم ملی کوراش کشور در پایان خطاب به تمام کسانی که قصد ورود به رشته های ورزشی را دارند تصریح کرد: به جوانها توصیه می کنم درس و کار را در اولویت اصلی زندگی خود قرار داده و در اوقات فراغت به ورزش بپردازند مخصوصا در شرایط فعلی که سیاست وارد ورزش شده و بسیاری از رشته های ورزشی هیچ گونه آینده مالی برای ورزشکاران ندارند.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.