اکتبر 28th, 2019

اجرای موفقیت آمیز عمل دیستانسیون شکمی در بیمارستان امام خمینی (ره) درگز

مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت درگز گفت: برای اولین بار در شهرستان درگز، یک بیمار دارای مشکل دیستانسیون شکمی که در معرض مرگ قرار داشت با موفقیت مورد عمل جراحی قرار گرفت.

سعید بیرجندی در گفتگو با درگزخبر؛ از انجام یک عمل حساس و موفقیت آمیز در بیمارستان درگز خبر داد و اظهار کرد: روز گذشته یک آقای جوان که از ناحیه شکمی دچار درد و ناراحتی بود به کلینیک جراحی بیمارستان مراجعه و توسط پزشک جراح مورد معاینه قرار گرفت.

 

وی افزود: بلافاصله پس از معاینه و تشخیص اولیه، دستور بستری نامبرده صادر شده و بیمار راهی بخش آزمایشات، معاینه و تصویربرداری داخلی شد.

 

مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت درگز گفت: نتیجه آزمایشات حاکی از پیچ خوردگی روده بزرگ حول محور مزانتر بود که این موضوع توسط پزشک رادیولوژیست مرکز تایید و بیمار سریعا آماده عمل شد.

 

بیرجندی عنوان کرد: به دنبال پیچ خوردگی روده، گردش خون نیز با اختلال مواجه می شود. در صورتی که چرخش روده ۳۶۰ درجه باشد، سیاهرگ ها مسدود شده و در صورت عدم درمان به موقع، گانگرن، سوراخ‌شدگى و مرگ بیمار دور از انتظار نیست.

 

وی تبیین کرد: در عمل انجام شده، روده سیگمویید کامل بزرگ که دو دور پیچ خورده بود خارج و عمل کولکتومی با تعبیه کلوستومی هارتمن برای بیمار انجام شد.

 

مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت درگز تاکید کرد: با انجام این عمل سخت و حساس که مشابه آن حداقل تا ۵ سال گذشته در شهرستان انجام نشده بود، بیمار از خطر ترکیدگی و مرگ حتمی نجات پیداکرد و در حال حاضر، در وضعیت خوبی به سر می برد.

 

گفتنیست سابق بر این، چنین عمل های حساسی در شهرستان انجام نمی شد و بیماران برای طی پروسه درمان به مراکز درمانی مشهد اعزام میشد اما به لطف حضور دکتر کاخکی که از جراحان حاذق هستند، انجام عمل های جراحی سخت هم در شهرستان ممکن شده است.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.