سپتامبر 27th, 2019

عدم تناسب منابع با مقدورات بودجه‌ای، مشکل اصلی تونل الله اکبر

وزیر راه و شهرسازی در سفر یک روزه خود به شهرستان درگز گفت: تکمیل پروژه های نیمه تمام و اصلاح راههای مواصلاتی کمک خواهد کرد که بتوانیم سقف تبادلات و حجم مبادلات بین دو کشور را افزایش دهیم؛ مشکل اصلی این پروژه کمبود اعتبارات یا عدم تناسب منابع با مقدورات بودجه ای است.

به گزارش درگزخبر؛ شب گذشته محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در سفر یک روزه خود به شهرستان درگز، با بررسی وضعیت ترانزیت بین ایران، ترکمنستان و کشورهای آسیای میانه اظهار کرد: درگز در یکی از کریدورهای ترانزیتی کشور قرار داشته و از این رو یکی از مناطق و هسته های اقتصادی است که می تواند برای ترانزیت کشور نقش موثری ایفا کند.

وی در ادامه ضمن بازدید از پروژه نیمه تمام تونل گلخندان عنوان کرد: این پروژه که اجرای آن به دلیل کمبود اعتبارات چندین سال طول کشیده، در حذف یکی از نقاط حادثه خیز شهرستان تاثیر بسزایی دارد؛ امیدواریم بتوانیم تا پایان سال جاری آن را تکمیل کرده و به بهره برداری برسانیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: تکمیل پروژه های نیمه تمام و اصلاح راههای مواصلاتی کمک خواهد کرد که بتوانیم در کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی بین ایران و ترکمنستان فضایی را به وجود آورده و سقف تبادلات و حجم مبادلات بین دو کشور را افزایش دهیم.

وی افزود: گسترش تزانزیت یکی از اهداف توسعه اقتصادی کشور است؛ این مهم با تعاملاتی که با کشور همسایه داریم به زودی رخ خواهد داد؛ البته همانطور که عرض شد نیل به این هدف مستلزم اصلاح و بهبود جاده های منتهی به پایانه مرزی است؛ رونق اقتصادی باید با توسعه زیرساخت توازن داشته باشد.

اسلامی در بازدید از پایانه مرزی لطف آباد درگز تبیین کرد: این گمرک به لحاظ سرمایه گذاری های صورت گرفته یکی از با کیفیت ترین پایانه های مرزی کشور است، از طرفی همگرایی و یکپارچه بودن مسئولین بخش های مختلف آن سبب شده تعاملات خوبی با کشور ترکمنستان داشته و از این نظر دغدغه ای نداشته باشیم.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر وضعیت آینده تونل الله اکبر اظهار کرد: مشکل اصلی این پروژه کمبود اعتبارات یا عدم تناسب منابع با مقدورات بودجه ای است؛ لذا در پی آن هستیم که بتوانیم برای حل مشکل، یک الگوی سرمایه گذاری پیدا کرده و با روش های گوناگون اعتبار پروژه را تامین کنیم.

وی افزود: تونل الله اکبر یکی از تونل های بزرگی است که در کشور در دست اجرا بوده و مسئولین پیگیری های مستمری داشته اند که آن را در اولویت کاری قرار دهند؛ اقداماتی هم صورت گرفته که در این خصوص می توان به پرداخت مطالبات پیمانکار اشاره کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: البته پیمان کار هم متعهد شده که کار را با سرعت بیشتری انجام داده و هر چه سریعتر عملیات حفاری و ساخت بنای داخلی را به پایان برساند؛ با این وجود اگر قصوری در انجام وظیفه پیمانکار مشاهده شد حتما از ظرفیت پیمانکارهای دیگری استفاده خواهیم کرد تا کار به صورت موازی و از چند جبهه ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.