سپتامبر 26th, 2019

دفاع مقدس درس مقاومت و تبعیت از ولایت بود

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در جنگ هشت ساله بسیاری از قدرتهای شیطانی دنیا در برابر ایران صف آرایی کردند، اما مقاومت مردم ایران و تبعیت آنها از ولایت، این جمعیت اندک را بر دنیا پیروز کرد

به گزارش درگزخبر؛ سید محمد حسینی ظهر امروز در نشست بصیرتی با مردم شهرستان درگز که در مصلی الغدیر درگز برگزار شد، دفاع مقدس را بزرگترین یوم الله ایرانیان دانست و اظهار کرد: ملت ایران در یک جنگ نابرابر و در اوج مظلومیت و قربت موفق شدند به تنهایی در برابر استکبار جهانی ایستادگی کنند، لذا، باید چنین روزهای تاریخی را متذکر شویم تا به باد فراموشی سپرده نشود.

وی افزود: در جنگ هشت ساله بسیاری از قدرتهای شیطانی دنیا در برابر ایران صف آرایی کردند اما نیروی اعتقاد مردم ایران توانست آنها را بر این گروه بسیار غالب کند، امروز هم اگر در عرصه های مختلف جنگ اقتصادی و فرهنگی آن باور دوران دفاع مقدس وجود داشته باشد قطعا پیروزی ما قطعی خواهد بود.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به رشادت های رزمندگان در جنگ تحمیلی گفت: تمام آن دلاوری ها مربوط به جنگ اصغر بود، مبادا در این جهاد اکبری که پیش روی ماست، درگیر زندگی روزمره شده و از وظایف و مسئولیت های خود غفلت کنیم.

حسینی پیشرفت کشور در زمینه های مختلف را مرهون خدمت جهادی و انقلابی افرادی چون شهید تهرانی مقدم دانست و تصریح کرد: اگر امروز مشکلی را در کشور حس می کنیم، ریشه در بی کفایتی برخی دست اندرکاران و مدیران اجرایی دارد، مسئولی که بر سر سفره انقلاب باشد و بخواهد از این موهبت به نفع خود و اطرافیانش سوء استفاده کند قطعا کشور را با مشکلات زیادی مواجه خواهد کرد.

وی تبیین کرد: زمانی دشمن فکر می کرد عده ای از مسئولین ما مرد مقاومت نیستند، دائما شعار گزینه نظامی روی میز است را مطرح می کرد؛ اما امروز پهپاد او را مورد هدف قرار می دهیم و از ما تشکر می کند؛ قدرت نظام ما هیمنه پوشالی آمریکا را در برابر تمام جهان فرو ریخت؛ این درس دفاع مقدس بود.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: امروز هم هدف دشمن از پافشاری بر روی بحث مذاکره مجدد، امتیاز گرفتن و منزوی کردن فعالیت های ایران در سطح منطقه و در نهایت نابود کردن این نظام است که خوشبختانه آقای روحانی با مواضع قدرتمندانه خود این خواسته شیطانی را پاسخ داد.

حسینی اظهار کرد: در بحث دفاع از حرم نیز اگر بنا بر خواست برخی سیاستمداران در برابر داعش مقاومت نمی کردیم قطعا شاهد ورود آنها به کشور و قتل و غارت همین مردم بی گناه بودیم.

وی جنبه دیگر روایت دفاع مقدس را پیروی از ولایت و رهبری دانست و ابراز کرد: اگر مسئولین و مردم از فرمایشات رهبری تبعیت کرده و بر تاکیدات فراوان ایشان مبنی بر اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی جامه عمل می پوشاندند قطعا شاهد مشکلات امروزی نبودیم و در شرایط بهتری بودیم.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: اگر در یک نظام مردم سالار دینی، مردم هوشمندانه و عاقلانه رفتار و انتخاب نکنند، حتی امام معصوم هم نمی تواند کاری برای حل مشکلات کند؛ کما اینکه در جنگ صفین مردم حرف قرآن ناطق را کنار گذاشتند و فریب دشمن را خوردند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آینده روشن است؛ همه ما وامدار مجاهدت ها و از خودگذشتگی های رزمندگان دوران دفاع مقدس بوده و با گرفتن پرچم مظلومیت و حقانیت امام حسین (ع) در دست، با ظلم مبارزه می کنیم و با حضور در عرصه های انتخاب اجتماعی از این مرحله نیز عبور خواهیم کرد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, , , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.