سپتامبر 18th, 2019

مشغول به تحصیل شدن 13 هزار دانش آموز درگزی از ابتدای مهر

مدیر آموزش و پرورش درگز گفت: سال تحصیلی جدید را با حدود 13 هزار دانش آموز، 1045 همکار فرهنگی و 178 مدرسه در سطح شهرستان آغاز خواهیم کرد.

به گزارش درگزخبر؛ مژده درسنی در ششمین جلسه شورای اداری شهرستان درگز ضمن اشاره به فرارسیدن فصل بازگشایی مدارس اظهار کرد: شعار امسال آموزش و پرورش امیدآفرینی، مشارکت پذیری و مهارت آموزی دانش آموزان است.

 

وی افزود: بر این اساس سال تحصیلی جدید را با حدود 13 هزار دانش آموز، 1045 همکار فرهنگی و 178 مدرسه در سطح شهرستان آغاز خواهیم کرد؛ نواختن زنگ ایثار و شهادت و نماز از اصلی ترین رویکردهای سازمان است که با هدف ترویج فرهنگ شهادت و تاکید بر اقامه نماز اول وقت در اولین روز از مهر سال جاری صورت خواهد گرفت.

 

مدیر آموزش و پرورش درگز مدرسه محوری را اصلی ترین موضوع آموزش و پرورش دانست و گفت: سیاست های کلی ما در سال جاری مبتنی بر کاهش تمرکز، مشارکت درون و برون سازمانی با تاکید بر مدرسه محوری خواهد بود؛ این موضوع هم به استناد سند تحول بنیادین و اسناد بالادستی انجام خواهد شد.

 

درسنی در ادامه با اشاره به فعالیت های کمیته شش گانه پروژه مهر عنوان کرد: تعمیر و تجهیز، آسفالت سطح مدارس، رنگ آمیزی و ایزوگام سقف و اتمام پروژه های در دست ساخت از جمله مواردی است که در تابستان امسال به دنبال انجام آن بوده ایم.

 

وی تبیین کرد: تمام تلاش ما در آموزش و پرورش بحث پوشش تحصیلی است، به این معنا که تمام دانش آموزان بتوانند از نعمت تحصیل و مهارت آموزی و توسعه متوازن برخوردار شوند.

 

مدیر آموزش و پرورش درگز ابراز کرد: خوشبختانه با رایزنی های انجام شده، امسال پذیرش دانشگاه های تربیت معلم به صورت بومی بوده و از حالت قطبی خارج شده است؛ این مساله مشکل خروج و انتقالی نیروهای  جوان و کارآزموده از شهرستان را برطرف کرده است.

 

درسنی در پایان خاطرنشان کرد: آئین بازگشایی مدارس باید ضمن احترام به ایام محرم، بیانگر شادابی، نشاط و همبستگی نهادهای مختلف شهرستان باشد چرا که بحث تعلیم و تربیت مربوط به تمام اعضای جامعه است و باید نمود آن در سطح جامعه مشهود باشد.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها:, , , ,


ایمیل سایت:  dargazkhabar.ir@gmail.com                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.